У НБУ розповіли, що врятує економіку України

Нові транші МВФ не вирішать структурні проблеми економіки України, не зупинять її деіндустріалізацію. Розвивати економіку необхідно шляхом проведення промислової політики, стверджує голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин на своїй Facebook-сторінці.

 

“Співпраця з МВФ – це вікно можливостей, наш “пропуск” в глобалізований світ. Але життя – це розвиток, а не підтримка життєдіяльності”, – говорить він.

 

Очільник Ради НБУ назвав сім умов успішної промислової політики, передає uain.press.

 

Кластерний підхід

“Сучасні інноваційні кластери базуються на міжгалузевому перенесенні і взаємопроникненні нововведень. Вони об’єднують, наприклад, текстильну промисловість з розробкою нетканих матеріалів, авіабудування з мікроелектронікою та розробкою надсучасних конструкційних матеріалів. На цій основі потрібно формувати кластери в таких галузях економіки України, як авіакосмічний комплекс, верстатобудування, виробництво сучасної сільськогосподарської техніки”.

 

Виробництво сільгосптехніки

“В Україні частка експорту сільгосппродукції у 2017 році становила 41% від загального обсягу експорту. Це свідчить про серйозну роль саме аграрно-промислового сектору. Для держав з високою роллю аграрного сектора в економіці промислова політика має підтримувати виробництва, пов’язані із забезпеченням розвитку національного сільського господарства”.

 

Інвестування в технологічні сектори

“Пряме інвестування в технологічні сектори економіки часто – єдина можливість залучення в країну “розумного капіталу”, який є основним фактором технологічного розвитку. Без створення привабливих умов для такого виду прямого інвестування з вітчизняної економіки й надалі будуть “вимиватися” високомаржинальні технологічні підприємства на користь низькомаржинального нетехнологічного бізнесу, який сильно залежить від світової цінової кон’юнктури. А це ще більше підвищуватиме наші економічні ризики в разі падіння цін на сировину на світових товарних ринках”.

 

Розвиток машинобудування

“Українська машинобудівна продукція може бути конкурентною по ціні, але зараз часто-густо вона не повною мірою відповідає міжнародним стандартам. Прямі іноземні інвестицій треба залучати до машинобудівної галузі шляхом створення привабливих умов для спільних підприємств між українськими та міжнародними компаніями. За допомогою чого це можна зробити – в наступному пункті”.

 

Податкові стимули

“Щоб залучати іноземні інвестиції, доцільно встановлювати понижуючі коефіцієнти до розміру окремих податків залежно від кількості створюваних робочих місць, або від обсягу експорту високотехнологічної продукції, яку виробляють на цих підприємствах”.

 

Поліпшення просування українського експорту

“Міжнародний досвід свідчить – у багатьох країнах успішно працюють структури з підтримки просування експорту, що об’єднують діяльність від маркетингу через юридичну підтримку до систем пом’якшення фінансових ризиків. Тобто, початок роботи експортно-кредитного агентства для України є актуальним”.

 

Розвиток приватно-державного партнерства

“…Особливо в такому болючому для України питанні, як розбудова інфраструктури. Цей механізм застосовується коли держава зацікавлена в припливі приватних інвестицій, але не має наміру втрачати право власності на об’єкт, в який необхідно вкладати кошти. Застосовуючи механізм державно-приватного партнерства, Україна має можливість використовувати фінансовий потенціал приватного сектора в умовах обмеженості держбюджетного фінансування.

 

Умови співробітництва жорстко фіксуються: встановлюється часовий період, протягом якого сторони (держава і приватна компанія) не мають права вийти з проекту, прописуються гарантії і зобов’язання обох сторін”.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО