Порівняно тарифи на комуналку України та інших країн

Українці вважають комунальні тарифи в країні непомірними і, треба сказати, цілком справедливо. Тому що коли майже півкраїни отримують субсидії, це, м'яко кажучи, ненормально.

 

Що думають про свої тарифи жителі інших країн. Друкуємо їх думки практично без змін - лише для зручності перевели місцеві валюти в євро.

Італія

"Кожен місяць ми платимо за прибирання сходів 8 євро, і 35 євро в" фонд будинку ". Ця сума може варіюватися - в деяких будинках тільки в фонд будинку платять до 200 євро. Вивіз сміття - 330 євро в рік, електрику - близько 35 євро в місяць, інтернет і телефон - 45, вода - ще 45. ще платимо за телевізор 100 євро в рік, газ - від 35-50 влітку до 300 взимку, але ми самі регулюємо опалення. Середня зарплата - 1500 євро. до речі, якщо не живеш в квартирі і вона закрита, все одно платиш за світло і газ і воду - за доставку. Навіть якщо нічим не користуєшся ".

Польща

"Площа нашої квартири - 72,3 кв. М. Щомісяця в кооператив ми платимо так званий" чинш ", в який входить: гаряча і холодна вода, газ, опалення, ремонтний фонд кооперативу, вивезення сміття, збиральні роботи. Складає це все 193 євро в місяць, за електроенергію платимо окремо - 27,5 на місяць. Разом 220,5. Середня зарплата по країні складає близько 950 євро. Касир в супермаркеті отримує 595. у нас з дружиною інші зарплати, так як вона лікар у приватній клініці вона отримує близько 3800 євро. Я займаюся бізнесом, і буває по-різному, але в середньому разом з же ой наш місячний дохід підтягується до 7100. Але наші з дружиною доходи для Польщі вважаються дуже хорошими. А ось якщо дохід чоловіка і дружини разом становить 1200-1900, то за комуналку вкласти 220 євро вже важкувато ".

Німеччина

"Для сім'ї з двох чоловік, що проживає в двокімнатній квартирі, загальна сума платежів складає в місяць близько 250 євро, що становить приблизно 10% сумарного місячного доходу. Сума залежить від безлічі факторів - регіон, конструкція будинку, вид опалення і т.д. Людям з низьким доходом держава ці витрати компенсує повністю або частково. витрати за електроенергію, телефон, інтернет оплачують самостійно. А ось біженцям з Близького Сходу оплачується абсолютно все, навіть мобільний зв'язок ".

Азербайджан

"Моя пенсія - близько 90 євро. На комуналку йде приблизно 25% -30%".

Литва

"Живу в трикімнатній квартирі в спальному районі Вільнюса. У листопаді за опалення заплатив близько 60 євро - це ледь теплі батареї при плюсовій температурі на вулиці. Порядку 26 євро віддають за послуги ЖКГ (величина незмінна - сюди входять ліфт, вивезення сміття, адміністрування і т . Д.). 1,89 куб гарячої води + щомісяця 1,56 за лічильники, і 1,36 за куб холодної води + 1 за лічильники. 0,114 за 1 кВт електроенергії, приблизно 150-200 кВт виходить з електроплитою. Разом - близько 100 євро з пільгами пенсіонера, і ще 100 залишається "на життя".

Латвія

"В середньому рахунок за комуналку за двокімнатну квартиру з зручностями в Ризі становить 60-80 євро, взимку - до 120. Середня зарплата - 440 євро".

Естонія

"Всі житлові будинки мають різні тарифи на електрику та гарячу воду, є нічний і денний тариф, ціна" гуляє "постійно. Іноді навіть попереджають: обмежте споживання, так як ціна підскочить. У моєму будинку денний тариф 6-7 центів за кіловат і 5 -6 вночі, в результаті за місяць плачу взимку 100 євро, влітку приблизно 50. у приватних будинках електрику може доходити і до 400 євро на місяць, в залежності від енергозбереження будинку і якщо опалення електричне. Моя квартира споживає газ в місяць на 65 євро - опалення та підігрів води. Взимку я плачу 300 євро за 84 м вадратних метра - електрику, газове опалення, вода, двірник, вивезення сміття, ремонт і амортизація. Моя зарплата 450 євро, чоловік теж працює. Приклад квартири в дев'ятиповерхівці - 54 кв. метра. Взимку газ (опалення та гаряча вода) = 240 євро + електрику 25-30; влітку 80 плюс електрику 18-20. В ціну входять: вода, опалення, гаряча вода, вивезення сміття, ремонт будинку ".

Молдова

"Моя пенсія - близько 50 євро. Плата за опалення її вже перевищує. Правда, квартира у мене 3-кімнатна, якби поміняв квартиру на меншу, напевно, укладався б з усіма комунальними в свою пенсію. За електрику плачу в межах 15 євро в місяць, але бойлер не включаю: холодний душ, плюс каструлю води на газі зігріти ".

Туреччина

"Я - дуже економна, до того ж ціна комуналки залежить від погоди. Поки зима радує, тому в цьому місяці вийшло 37 євро. Влітку буде менше. Зарплата - близько 500 євро".

Ізраїль

"Я живу в невеликій трикімнатній квартирі, отримую мінімальну зарплату Близько 1430 євро. Електрика коштує близько 50-60 євро, газ - 13, вода 17-25. Податок на землю близько 75. Електрику взимку і влітку збільшується в 2-2,5 рази . Телебачення і телефон - ще близько 170. Плюс багато платять або за іпотеку, або за оренду житла ".

Вірменія

"Взимку опалення (газ + електрика) моєї стандартної двокімнатної квартири в 76 кв. М панельного будинку обходиться приблизно в 85 євро. У цю ціну входить і підігрів води. Вода - 8-9 євро, стаціонарний телефон - 6-8, інтернет і кабельне ТВ - 18 євро, мобільний - 6 євро ".

На закінчення відзначимо, що тарифи ЖКГ у багатьох європейських країнах переглядаються щорічно, а ринок там якраз такий, про який так люблять говорити в Україні - прозорий. Відносини постачальників і споживачів побудовані на довгострокових договорах. До того ж подача газу, води і тепла відбувається за якісними мереж.

При цьому умови по оплаті жорсткі. У Британії, Франції, Німеччини навіть за прострочення в пару днів крупно штрафують і до того ж відключають воду і електрику.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


загрузка...

влажность:

давление:

ветер:
МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА - ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО