Українцям повернули пеню за комуналку

Народні депутати подбали про громадян і вирішили, що вони все ще замало сплачують за комунальні послуги. Тепер з них братимуть додаткову плату за обслуговування та нараховуватимуть пеню за невчасні розрахунки.

 

Верховна Рада врешті-решт ухвалила закон «Про житлово-комунальні послуги», проект якого (№1581-д) намагалися протягнути з 2015 року. Серед нових прав, якими наділяються споживачі комунальних послуг, — оплата винагороди управителю багатоквартирним будинком, пені за прострочення платежів, а також фіксованої суми за абонентське обслуговування.

 

З одного боку, розмір пені начебто незначний — не вище 0,01% за кожен день прострочення. Але водночас постачальник послуг наділяється правом відключити споживача, якщо заборгованість не погашена протягом 30 днів після надходження попередження.

 

Плата за абонентське обслуговування стягуватиметься щомісяця у фіксованій сумі — за укладання та адміністрування договорів. До неї, зокрема, включатимуться і витрати на заміну та повірки засобів обліку води і тепла.

 

Останнє нововведення можна вважати одним із плюсів закону. Адже постачальник послуг повинен власними силами проводити ремонт, зняття та підключення після повірки засобів обліку. Щоправда, потім споживачеві доведеться оплатити ці роботи за тарифами виконавця.

 

Крім того, споживач матиме можливість не платити за послуги (крім опалення), якщо доведе, що не проживає у квартирі понад 30 днів. А також — взагалі відключитися від тепломережі та системи постачання гарячої води, якщо виконає технічні умови.

 

Що ж, в українців є 6 місяців, для того, аби підготуватися — морально і матеріально — до нововведень. Або — загартувати тіло для життя у спартанських умовах.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО