Частина українців отримає 20% до пенсії

У реформі пенсійної системи в Україні передбачено збереження 20% доплати до пенсії мешканцям гірських районів.

При цьому, у варіанті для першого читання до цих виплат пропонувалося додавати 20% не від самої пенсії, а від прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність. 

Як відомо, базовий показник для розрахунку пенсій зросте в три рази, а щорічне осучаснення проводитиметься з урахуванням зростання інфляції і зарплат. Про це під час презентації пенсійної реформи в Кабінеті міністрів України заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

 

"Ми закладаємо автоматичну норму – 50% зростання середньої зарплати і 50% інфляції, що не менше, а може, навіть більше – на обов'язкове щорічне осучаснення пенсій", – повідомив прем'єр.

 

За словами Гройсмана, з пенсійною реформою вводяться єдині правила визначення розміру пенсійних виплат, а також збільшується базове значення, яке застосовують для розрахунку пенсій.

 

"Для пенсіонерів, які вже знаходяться на пенсії, і тих, хто зараз виходить на пенсію, приймається єдиний підхід. Ми майже втричі піднімаємо цифру, з якої розраховується пенсія. Якщо раніше вона була 1197 грн, то зараз – 3764 грн", – зазначив голова Кабміну.

 

Зокрема, прем'єр повідомив, що 5 млн 620 тис. пенсіонерів з 1-го жовтня 2017 року отримають підвищення пенсій від 200 грн до 1000 грн. Гройсман зазначив, що раніше це підвищення пенсій планувалося з 1 грудня 2017 року – так це закладено в держбюджеті.

 

"Ми порахували і побачили, що можемо підвищити соціальні стандарти з 1-го жовтня. Ця реформа охопить 9 млн українських пенсіонерів з 12-ти. Це ті, хто отримає як осучаснення, так і підвищення соціальних стандартів", – повідомив Гройсман.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО