В усіх отримувачів субсидій "вкрали" один місяць доплат від держави

В Україні вчергове змінили правила нарахування субсидій.

 

Більше половини українців у цьому опалювальному сезоні отримають субсидії. А це - кожна третя сім'я. Вже за кілька тижнів стартує новий опалювальний сезон, а правила користування субсидіями знову змінили.

 

Чого варто чекати у перших платіжках і в скільки обійдеться українцям тепла оселя цієї зими, ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

 

Тетяна Григорівна частий гість у центрі соцзахисту. А все тому, що торік оформила субсидію. Якби не ця допомога від держави, то за пенсію б не вижила, зізнається жінка. Але до кінця зрозуміти правила користування субсидією не може досі.

 

"Мені дають на електроенергію субсидію. Але я економлю і я не можу зрозуміти суть цієї субсидії: якщо я економлю, то куди йде ця субсидія? Просто мені здається, скільки я використала, стільки і заплатила. Нехай вона не зростає в ціні. І це буде краще, ніж якісь незрозумілі субсидії", - каже жінка.

 

Правила нарахування та користування субсидіями змінюються мало не щомісяця. Скажімо, ощасливити подовженням пільг цього опалювального сезону уряд вирішив далеко не всіх.

 

"Моніторимо всі справи, перераховуємо, дивимося на розмір заборгованості та призначаємо людям субсидії від травня. Якщо заборгованість більша, ніж 20 неоподаткованих мінімумів, а це 340 гривень, значить субсидія не буде призначена", - говорить заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Святошинської райдержадміністрації у Києві Галина Кравченко.

 

Порівняно з минулим роком змінилися і терміни нарахування субсидій за опалення. Якщо раніше субсидії давали від 1 жовтня до 30 квітня, то тепер – лише від 15 жовтня до 15 квітня. На 30 днів менше. Скоротились і соціальні нормативи на приготування їжі.

 

Важливе нововведення, про яке не слід забувати тим, хто хоче користуватися субсидіями, – декларація про доходи. Раніше прибутки фіксували за календарний рік: від січня до грудня. Тепер термін максимально наблизили до дати отримання допомоги.

 

"Починаючи від жовтня, доходи будуть враховувати вже за перше півріччя цього року. Тобто наближено період, коли розраховуються субсидія і розмір отриманих доходів. Тобто вже по червневих доходах будуть розраховуватися призначення субсидій у жовтні на опалювальний період", - пояснює директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

 

А от тим, хто зекономив на опаленні (газом чи з допомогою електроенергії) та витратив менше норми субсидії, держава вперше поверне зекономлене грошима. 

 

Останній шанс отримати гроші. Завершується процес подачі заяв на монетизацію субсидій

Відповідні заяви на монетизацію субсидій приймали до 1 вересня. Гроші майже двом мільйонам родин мають виплатити в жовтні-листопаді.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО