Українці будуть платити за двох

Дисциплінованим споживачам не доведеться “платити за сусіда”, оскільки якщо квартира відмовляється надавати покази квартирного лічильника на гарячу, холодну воду або тепло, платити все одно доведеться, але за нормативом. У містах, де більшість будинків обладнана тепловими лічильниками – платитимуть за усередненим показником споживання в місті.

При цьому, висловила впевненість, координатор житлових програм “Опори” Тетяна Бойко діючі зараз нормативи завищені. Насправді ж українці, в середньому, витрачають навіть менше, ніж передбачено нормою.

Якщо багатоповерхівка обладнана будинковим лічильником на тепло, то його показання ділять між усіма квартирами, виходячи з загальної площі житла. Якщо ж частина квартир має персональні лічильники, вони платити тільки по власному лічильнику та ще й за обігрів загального під’їзду.

Раніше квартири з індивідуальними лічильниками не подавали покази й не платили, але будинковий лічильник все одно враховував використані ними Гкал. Тому й платити за жадібних сусідів доводилося власникам квартир, які мають лічильники.

Цього ж року, якщо виявиться, що в квартирі зірвана пломба на лічильнику або ж власник відмовляється подавати свідчення, платити доведеться за середнім показником споживання.

У Кабміні заявили, що навели порядок в системі розрахунків для таких випадків. Параллельно з цим уряд прийняв рішення скоротити нормативи. Таке рішення дозволить менше витрачати на субсидії. Знижки покривають комунальні послуги тільки в межах соціальних норм, а за решту потрібно платити самостійно і повну вартість.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


загрузка...

влажность:

давление:

ветер:


Актуальное видео
Армія України: Воля або смерть

загрузка...