Пенсія працюючих пенсіонерів: озвучено важливу інформацію

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект №6614 від 22.06.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який 13.07.2017 прийнято в першому читанні.

Проектом Закону не передбачено зміну умов призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889 (далі - Закон 889) особам, зазначеним в пунктах 10 і 12 розділу ХІ.

 

Так, проектом передбачена можливість переведення на пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» без відповідного звернення особи, посилаючись на Київську обласну держадміністрацію.

 

Крім цього передбачається, що якщо громадянину призначено пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», її виплата триває до переведення за бажанням особи на пенсію з інших підстав, або за його бажанням поновлюється в розмірі, який був встановлений до переведення. До такого перекладу розмір пенсії, встановлений до вступу в силу Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", не переглядається і пенсія не індексується.

З 1 жовтня 2017 року пенсії, призначені після вступу в силу Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (крім осіб з інвалідністю I і II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») відповідно до Закону України «Про державну службу» в період роботи на посадах державної служби, визначених Законом 88 9, а також які працюють на посадах і на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Після звільнення виплата пенсії відповідно до цих законів поновлюється.

Виплата працюючим пенсіонерам в період роботи на інших посадах пенсій, призначених на умовах Закону України «Про державну службу», з 1 жовтня 2017 поновлюється в встановлених розмірах.

Максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та т.д.), не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Тимчасово, до 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО