Пенсія в Україні: хто отримає найбільше і коли

Звичайні українці не отримають пенсію більшу, за десять тисяч гривень.

 

"У формулі нарахування пенсій для людини матимуть значення два основні показники: стаж і розмір заробітної плати. Саме вони дадуть можливість самому розрахувати свою пенсію, і зроблять механізм досить прозорим", – розповів на своєму брифінгу заступник міністра соцполітики Микола Шамбір.

 

Отримати пенсії понад 10 700 гривень "прості" українці не можуть. Уже кілька років в Україні діє обмеження щодо максимальної суми. Це не заважає отримувати більше цієї суми тим, хто вийшов на пенсію до набуття обмеження чинності. Таких приблизно дев'ять тисяч осіб. Зараз пенсію понад 10 700 гривень можуть отримати тільки судді.

 

Щоправда, обмеження діє і на максимальну зарплату, з якої стягуються податки до Пенсійного фонду. Внесок сплачується тільки з суми, еквівалентної 25 прожитковим мінімумам. Нагадаємо, розмір соціального внеску – 22% від зарплати. Українець з зарплатою в 100 тисяч гривень заплатить не 22 тисячі гривень внеску, а всього 8,8 тисячі. На даний момент 25 прожиткових мінімумів – трохи більше 40 тисяч гривень. Саме з такої зарплати і сплачується внесок, якщо заробітна плата більша, решта "пенсійним податком" не оподатковується.

 

Але і пенсія в 10 700 гривень для абсолютної більшості українців недосяжна. Наприклад, на даний момент при 40 роках стажу для такої пенсії необхідно, щоб розмір зарплати був приблизно в сім разів вище за середню. За даними Пенсійного фонду, в травні цього року середня по країні зарплата досягла 6173 гривень.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО