Алкоголь в Україні знову може подорожчати

Кабмін учергове декларує підвищення акцизів на алкогольні напої.

Аби знову підлатати діри в бюджеті, урядовці вирішили вкотре підвищити акциз на алкоголь. Днями схвалено законопроект щодо підвищення акцизів на сигарети, пиво і етиловий спирт. І щойно цей проект набуде чинності, акциз на цигарки зросте з 445,56 до 495,46 гривні за 1000 штук, на пиво з 2,78 до 3,09 гривні/літр і на етиловий спирт з 126,96 до 141,18 гривні з розрахунку за 1 літр 100% спирту.

 

Щоправда, якщо для зростання надходжень до бюджету це може і виправдано, то таке збільшення може вплинути на тіньовий обіг алкоголю та тютюну.

 

- Треба розрізняти два сектори тіньового ринку. Індивідуальний – те, що в селах хтось собі готує, таке кустарне виробництво, і зовсім інша справа – це тіньовий обіг, скажімо, промислового виробництва алкоголю. Мається на увазі той алкоголь, який виробляють із промислового спирту і який пропускають мимо офіційної звітності. Більшою проблемою є другий аспект. Встановлення мінімальної ціни якщо вплине, то вплине на перший ринок. На другий ринок воно, швидше за все, не вплине, тому що там існують певні схеми, яким чином запускати товар вроздріб тощо. Загалом, вплив на тіньову економіку буде не дуже суттєвим, - каже доцент кафедри економічної теорії та менеджменту ЧНУ Богдан Сторощук. - Дуже суттєвим аспектом зростання мінімальної ціни є стримування споживання. Мається на увазі, що в зв’язку з нинішньою інфляцією, зростанням доходів підвищується  споживання алкоголю соціально вразливими категоріями. Крім того, це додаткове фіскальне джерело, яке сприяє наповненню бюджету.

 

Лише впродовж шести місяців цього року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на майже 15 мільйонів гривень

 

Уже зараз тіньовий обіг алкоголю та цигарок є досить поширеним явищем. З незаконного обігу вилучають десятки тисяч літрів спирту та алкогольних виробів.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО