Українським студентам готують нові побори

Українські міністри хочуть, аби студенти окремо платили за проживання у гуртожитку і комунальні послуги.

Вступна кампанія у розпалі, а батьки абітурієнтів уже починають рахувати подальші витрати. Лише навчання на контрактній формі обійдеться від 10 до 20 тисяч на рік, не кажучи вже про плату за оренду житла для немісцевих.

Оптимальним варіантом залишається гуртожиток, проте батьки переживають, чи не доведеться сплатити більшу суму, аніж розраховували.

Приводом занепокоєння став проект спільного наказу МОН, Міністерства фінансів та МОЗ щодо упорядкування плати за проживання в студентських гуртожитках. Таким чином вищі навчальні заклади можуть отримати можливість розмежувати розмір платиза проживання у студентському гуртожитку і водночас встановити для студентів платуза використані ними комунальні послуги. Однак, коли відбудуться такі зміни - поки що невідомо, адже проект наказу оприлюднили нібито для громадського обговорення.

Міністри ж пояснюють, що це дозволить вищим навчальним закладам зменшити граничний розмір плати за проживання у студентському гуртожитку і стягувати зі студентів плату саме за використані комунальні послуги. Студенти, що проживають у гуртожитках, будуть економніше використовувати воду, електроенергію тощо. Водночас особи, які проживають у студентських гуртожитках, матимуть право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

І студенти, і їхні батьки кажуть, що побоюються, аби в результаті не довелося сплатити відчутно більше, аніж зазвичай, бо обрали проживання у гуртожитку через оптимальну ціну.

- Подібні новини студенти завжди сприймають насторожено, бо не знають, які наслідки це матиме. Звісно, ніхто не хоче платити більше, аніж звик. Також мешканці гуртожитку мають знати, за що платять, бо, наприклад, взимку у приміщенні було доволі холодно, а гарячої води деколи не було по декілька днів. Тому, сподіваюся, якщо дійде до таких змін – врахують таке та роз’яснять все студентам, - розповідає студентка ЧНУ Ілона.

Не менше переживань і у батьків. Буковинка Валентина Руснак розповідає, що цьогоріч її донька вступає на перший курс. Попри те, що список зарахованих буде у серпні, вона вже думає над варіантами житла. Каже, орендувати квартиру чи кімнату їм не по кишені, тому обрали гуртожиток.

- Якщо ціни на оренду квартири стартують від 2000 гривень, а за кімнату – від 800, то проживання у гуртожитку обходиться у 200-300 гривень на місяць. Тому це єдиний варіант для нашого сімейного бюджету. Якщо ж ціна у результаті зміниться, то для мене, як і для інших батьків, це буде фінансово дуже важко, бо вже нині рахуємо кожну копійку.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО