У Порошенка заявили: обвалу гривні не буде

Колишній в.о. міністра фінансів, позаштатний радник президента Ігор Уманський стверджує, що зараз немає передумов для різкого падіння гривні.

 

За його словами, зараз гривня трохи зміцнюється, це сезонний фактор. 

"Нацбанк зараз виходить на ринок і скуповує надлишок валюти, тим самим зменшуючи ці коливання. Якби він цього не робив, гривня б дещо зміцнилася, але восени б знову знецінилася. Тут уже завдання Національного банку - не допускати таких піків: як падіння, так і зростання курсу ", - пояснив Уманський. 

Він зазначив, що восени, як наслідок, вже буде інший тренд: восени Нацбанк виходитиме на ринок і робитиме додаткову пропозицію валюти.

"Зараз також є тенденція до зміцнення, тому що, з одного боку, зараз ділова активність дуже низька, і, з іншого боку, немає найбільшого учасника валютного ринку - "Нафтогазу ". Він уже тривалий час не виходить на ринок з покупкою", - додав колишній в.о. міністра фінансів.

За прогнозами Уманського, коли буде ближче до опалювального сезону, "Нафтогаз", імовірно, повернеться на ринок і буде змушений купувати газ, який купується за валюту. І як наслідок, попит на валюту збільшиться. 

"Тоді вже завдання Національного банку виходити в цей же час на ринок і не допустити різких коливань", - сказав він. 

Крім того, відповідаючи на питання про те, чи можливо зараз повернути курс 8, Уманський повідомив, що теоретично це можливо, але є ряд нюансів.

"Питання - в наслідках. І головне - навіщо це робити. Гроші в часі мають вартість, у тому числі через інфляцію. Купівельна спроможність долара на сьогоднішній день і 20 років тому значно відрізняється, як і будь-якої валюти. Це нормальний процес", - розповів Уманський. 

"Повертати курс 8 або 12 сенсу немає. Питання номінального співвідношення курсу гривні до долара по суті не є визначальним. Визначальною є волатильність. В даному випадку - гривні. Якщо гривня буде стабільна, якщо не буде стрибків вгору-вниз, буде прогнозованою, то насправді номінальне співвідношення є вторинним ", - додав він.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО