Перерахунок пенсій: що потрібно знати

Уряд в рамках реформи пропонує перераховувати розмір пенсії за формулою щороку, підвищуючи показник середньої зарплати.

Згідно з документом, підвищувати пенсії будуть не на відсоток від прожиткового мінімуму, а на відсоток від зростання зарплат за три минулі роки плюс половина індексу інфляції за минулий рік. 

 

При цьому підвищувати будуть одну зі складових у формулі розрахунку пенсій, в результаті пенсіонери будуть отримувати надбавки, розмір яких буде залежати від стажу і коефіцієнта зарплати.

Пенсійну ініціативу уряду прокоментував експерт пенсійної системи «реанімаційному пакету реформ» Олександр Ткач в ефірі радіостанції Голос Столиці.

«Як це буде на практиці? З 1 жовтня, 2017 року всі раніше призначені пенсії будуть перераховані із застосуванням показника середньої зарплати, з якої сплачено страхові внески. І ця середня зарплата буде розрахована як середній показник за 2014-2016 роки із застосуванням величин оцінки одного року страхового стажу з розмірі 1%. Але в період з 1 жовтня по 1 грудня 2017 року при призначенні нових пенсій буде використовуватися величина коефіцієнта страхового стажу 1,35%. Але збільшення показника середньої зарплати буде проводитись починаючи з 2021 року. Тобто відбувається така маніпуляція в рамках прогнозованого бюджету Пенсійного фонду. Тобто якогось відчутного дива не буде», - заявив експерт.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО