Якими будуть осучаснені пенсії

У жовтні цього року 5,6 мільйонам українців перерахують пенсії.

 

Більше, ніж на 1000 гривень, розбагатіють 1,1 мільйона пенсіонерів. Надбавку від 900 до 1000 гривень можуть отримати 487 тисяч пенсіонерів, від 700 до 800 гривень - 460 тисяч. Решті (а це більше 3,5 мільйона українців) пенсію піднімуть від 50 до 700 гривень.

 

Пенсія залежить від середньої зарплати по країні за три роки, стажу та власної зарплати. Зараз частина пенсіонерів отримує виплати з урахуванням середньої зарплати в 1197,9 гривні, цей показник планують "осучаснити" до 3764 гривень.

 

Як відомо, раніше Міністр соцполітики України Андрій Рева заявив, що в Україні існує проблема з несправедливістю розподілу пенсій, зокрема, між тими, хто все життя працював в Україні, і тими, хто тільки нещодавно повернувся на батьківщину після заробітків за кордоном.

"Якщо ви платите внески 35 років, ви є повним учасником цієї програми. Якщо я плачу 15 років, я також є учасником цієї програми, але погодьтеся, що між нами повинна бути різниця. Тому що, як показують розрахунки Пенсійного фонду, після досягнення 60-річного віку наші люди в середньому живуть 18 років. Це значить, що 18 років Пенсійний фонд повинен платити їм пенсію", – сказав Рева.

При цьому він наголосив, що це менше, ніж тривалість виплат пенсій у Європі.

"Менше, але такі реалії. У нас і пенсійний вік менший. Але 18 років Пенсійний фонд повинен платити. Так якщо ви працювали і платили 35 років, а я 15, і ми виходимо на пенсію в один рік, то хто опиняється в гіршому стані? Той, хто платив більше. Бо у вас заберуть частину грошей, щоб заплатити мені. Це значить, що ваша пенсія буде меншою, а моя більшою, ніж я заробив", – пояснив міністр.

За словами Реви, тренд несправедливості потрібно змінювати.

"От чому у нас, наприклад, з десяти з половиною мільйонів робітників чотири платять з мінімальної заробітної плати і працюють 15 років. Їм більше не треба. Тому тренд потрібно міняти. Ми вважаємо, що якщо ми говоримо про справедливість у пенсійному забезпеченні, то мають бути різні умови виходу на пенсію для людей, які різну кількість років брали участь у пенсійній програмі", – сказав він.

Але для змін, зауважив Рева, підвищення пенсійного віку не може розглядатися як варіант.

"Це не підвищення пенсійного віку, бо якщо б ми підвищили пенсійний вік, то ми б – ви 35, я 15 – разом у 63 роки йшли б на пенсію. Коли ми говоримо, що у вас 35, і ви йдете в 60, бо ви виконали умови пенсійної програми, а я мінімізував до 15, то я піду в 65. Це залежить від нашого з вами вибору. І люди, які працюють і платять більше, мають бути в кращому стані, ніж ті, хто працює і платить менше. Це елемент справедливості", – пояснив Рева. 

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО