закрыть окно

Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей!

Подпишитесь на новости
Ваш e-mail:

Пеня за комуналку: як штрафуватимуть українців

Українці, які невчасно оплачують комунальні послуги, тепер будуть змушені платити ще й пеню за кожен день прострочки – таким чином народні депутати збираються «мотивувати» громадян вчасно сплачувати за комуналку.

 

Згідно із новою редакцією закону про житлово-комунальні послуги, яка очікує розгляду у Верховній Раді, передбачається нарахування пені в розмірі 0,1% від суми боргу за житлово-комунальні послуги за кожен день прострочення. 

 

Як хочуть змусити платити українців, прокоментував в ефірі радіостанції Голос Столиці юрист, експерт з питань житлово-комунального господарства Олег Голубенко.

 

За його словами, якщо, приміром, є борг у 1000 гривень і він не сплачений протягом року – доведеться ще й оплатити 360 гривень пені.

 

«Дивіться, це така загальноприйнята норма 0,1% за день прострочки. Насправді, якщо так порахувати на ту суму заборгованості, воно начебто небагато виходиться, але якщо це порахувати, наприклад, ці кошти за рік, то це сягає десь 36% річних, тобто, умовно кажучи, якщо у вас є 1000 гривень заборгованості, ви рік її не сплачуєте, то в вас за рік набіжить ще десь біля 360 гривень», - повідомив експерт.

 

Голубенко нагадав, що така практика існувала ще в радянські часи, а зараз до неї спробують знову повернутись. Однак відбудеться це за умови, якщо законопроект буде проголосований остаточно.

 

«Цей закон прийнятий в першому читанні, він ще не прийнятий в цілому, і тому сподіватися, що це буде дуже швидко, я думаю, не варто. Тобто ВРУ повинна буде розглянути його в другому читанні, прийняти, підписати президент, і далі вже тоді це вже набуде сили закону», - пояснює експерт.

 

Він також наголосив, що пеню нараховуватимуть лише на нові платіжки, тобто після того, як законопроект вступить в дію. За старими боргами пені не нараховуватимуть.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


загрузка...Оставьте свой комментарий:влажность:

давление:

ветер:


Актуальное видео
Армія України: Воля або смерть

загрузка...