Українцям зробили тривожний прогноз щодо пенсій

Таку інформацію оприлюднила старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко і додала, що пенсійний вік для українців слід підвищувати вже зараз.

 

«Зараз в Україні "питома вага" людей у віці 60 років і старше (так званий рівень старіння) – 22%. У 2050 році буде 34%. Тобто більше третини населення складатимуть люди старше 60 років. Якщо брати співвідношення платників і пенсіонерів, то виходить, що зараз у нас припадає десь 11 пенсіонерів на 10 платників, а в 2050-му, якщо кардинально нічого не зміниться в охопленні страхуванням, буде вже 15 пенсіонерів на 10 платників», - повідомила Ткаченко в інтерв’ю виданню «Сегодня.ua».

 

За її словами, велика кількість пенсіонерів обумовлена низьким порогом виходу на пенсію. 

 

Також Ткаченко зазначила, що підняти пенсію в Україні поки просто нереально, оскільки зниження ЄСВ зумовило колосальний дефіцит Пенсійного фонду. Єдине, на що заплановані кошти – на осучаснення пенсійної виплати.

 

«Про перерахунок пенсій внаслідок підвищення прожиткового мінімуму – на це гроші заплановані. Щоб провести осучаснення пенсій, за нашими розрахунками, виходить, потрібно додатково вишукати грошей близько 70 млрд грн. І то це не зовсім повне осучаснення», - додала експерт.

 

Також Траченко зазначила, що кількість бідного населення в Україні практично не змінилася. 

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО