В Україні хочуть знизити тарифи на електроенергію

Міністерство енергетики та вугільної промисловості працює над тим, щоб з лютого-квітня 2017 року не піднімати тарифи на електроенергію, а знизити їх.


Про це в ефірі телеканалу "Чорноморська ТРК" заявив народний депутат VII скликання Олег Канівець.


"Тарифоутворення – це не прерогатива Кабміну, це прерогатива, в першу чергу, Національної комісії, що здійснює регулювання електроенергетики та комунальних послуг. І чергове підвищення тарифів на електроенергію планується з 1 березня наступного року. Але сьогодні міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик сказав, що можливо, і над цим працює міністерство, з лютого наступного року буде не підняття тарифів, а їх зниження", - говорить Канівець.

Політик наголошує, що собівартість вироблення електроенергії в України варіюється від і до – в залежності від виробленої електроенергії атомною енергетикою, вона найдешевша, і тепловою генерацією, а теплова генерація – це, в першу чергу, вугілля.

"І ось в складову тарифу на електроенергію включається вартість вугілля, яке використовується нашими тепловими електростанціями при виробленні електроенергії. А в тариф, який розроблявся НКРЕКП на вугілля включається й доставка до Роттердаму, що є нонсенсом для України. Проти цього виступають не тільки експерти, але й саме міністерство енергетики. Уявіть собі, що вугілля, яке видобувається в Україні, гіпотетично має йти до Роттердаму, а потім з Роттердаму назад в Україну. І ось ця складова включається в тариф, і це дає здороження електроенергії практично на 20%. Від цього виграються, без сумніву, приватні генеруючі компанії. Тому це має переглядатись і я думаю, що міністерство має всі підстави, змусити НКРЕКП переглянути тариф на електроенергію", - переконаний Канівець.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО