Українцям прийдуть "листи щастя"

Більшість українців вже до 1 липня отримають листи-повідомлення від фіскальної служби із вимогами сплатити податок на нерухомість. 

Відповідно до норм Податкового Кодексу України податкова інспекція надішле чи вручить власникам нерухомості таке податкове повідомлення – рішення, в якому буде зазначена сума та реквізити для сплати податку на нерухомість. Сплатити вказану суму необхідно буде протягом 60 днів із дня вручення такого повідомлення.

Власникам житла треба буде сплатити податок за 2015 рік на нерухомість, якщо її загальна площа перевищує неоподатковані розміри: для квартири тепер це 60 кв. м (було 120), для будинку – 120 кв. м (було 250), сукупно для дому та квартири – 180 кв. м (було 360). Збір становить 2% від мінзарплати на 1 січня 2016 року (+1378 грн) за кожен "зайвий" квадратний метр (по 27,56 грн) для житла і 1% для госпбудівель. Наприклад, господар квартири в 100 кв. м заплатить в рік 1102 грн.

За словами начальника Головного управління Державної фіскальної служби в Києві Людмили Демченко, багато категорій громадян в Києві буде звільнено від сплати цього податку.

"У Києві від сплати податку звільнили житло, що належить інвалідам, членам сімей героїв Небесної сотні, учасникам АТО і членам сімей загиблих учасників АТО (але не більше одного об'єкта). Також додаткову пільгову площа (до 60 квадратних метрів для квартир) у столиці надають сім'ям з трьома дітьми і більше — по 20 квадратних метрів на третю і кожну наступну дитину віком до 18 років", - повідомила Демченко.

Нагадаємо, на державному рівні від сплати податку на нерухомість звільнені також дитячі будинки сімейного типу, гуртожитки і житло, яке непридатне для проживання.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО