Що приховують у нових тарифах

 

Улітку тарифи на опалення та гарячу воду злетять майже вдвічі. І все через підвищення ціни на газ, заявили в Національній комісії у сфері енергетики з комунальних послуг.

 

Тепер ціна єдина для всіх. Урядовці підвищили вартість газу для населення — вдвічі. Автоматично зросли й тарифи на опалення.

Вплинуло на ціну також подорожчання електроенергії та збільшення мінімальної зарплати.

 

І хоча формула розрахунку одна, тарифи в усіх регіонах різні. За даними НКРЕ, найвищі цифри будуть у Дніпрі — 1336 гривень, найменші у Бараші — 92.

Така різниця пов'язана з видами палива, які використовують теплокомпанії. Але існують і сірі схеми завищення тарифів, кажуть експерти.

 

Крім вартості тепла, в тариф закладають і адміністративні витрати. Наприклад, канцелярське приладдя, бензин для автомобіля керівництва, відрядження, чи банківські послуги. Експерти називають навіть корпоративи для працівників, хоча за законом вони не мають стосунку до тарифів.

 

Ще одне навантаження на тариф — втрати опалення. Це те тепло, яка губиться в дірявих трубах на шляху до будинків. Скільки, точно підрахувати не можливо, бо більшість тепломереж не оснащені лічильниками.

Крім того, в Україні тисячі кілометрів зношених труб і замінити їх повністю дуже дорого. Таких лише у Києві до 80%. Столична влада заявляє, що без державних грошей не впорається.

 

Наразі, єдиний вихід — встановлювати в будинках лічильники, аби платити лише за дійсно отримане тепло. Зараз "Нафтогаз" шукає можливості стягнути борги з теплокомпаній, та залучити гроші інвесторів, аби нарешті оновити мережі.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО