Борги українців знову продаватимуть колекторам

 

В Незалежній асоціації банків України повідомили, що інформаційний лист, яким заборонялось продавати проблемні борги українців третім особам, вирішили скасувати і визнати недійсним. 

 

Відтак, в НАБУ звернулись до Мінюсту із вимогою визнати недійсними і перевірити законність роз'яснення Головного територіального управління юстиції міста Києва рішення ВАСУ, яке стосувалось операцій із продажем проблемних кредитів третім особам, які не мали відношення до банківських установ, тобто т.з. "колекторським" фірмам.

 

Як відомо, Головне територіальне управляння юстиції Києва розіслало нотаріусам столиці інформаційного листа № 3/28/1172 від 29 січня 2016 року, яким, на думку НАБУ, порушило Конституцію України і встановило нові вимоги щодо нотаріального посвідчення продажу проблемної заборгованості, які стали інструментом тиску на нотаріусів. На практиці, цим листом фактично заборонялось нотаріусам здійснювати відчуження боргів українців на користь третіх осіб.

 

В свою чергу, юристи масово відзначили, що цей лист фактично забороняв колекторську діяльність, як таку і дозволив українцям з'ясовувати відносини щодо проблемної заборгованості виключно у площині "клієнт-банк".

 

Однак вчора листа визнали недійсним, а Головне територіальне управляння юстиції Києва під тиском НАБУ визнало свою помилку. Тепер нотаріуси Києва зможуть посвідчувати продаж боргів киян будь-яким третім особам.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО