В Україні будуть моніторити розкрадання держземель

В Україні запрацював ZEMDERYBAN.IN.UA — сайт, який покликаний показати проблеми, пов'язані із монопольним розпорядженням 1/6 території України одним державним органом — Держгеокадастром, а також рядом винятків у законодавстві, що дозволяють отримувати землю на неконкурентних умовах.

Про це повідомив Мар’ян Заблоцький, економіст, голова ГО «Українське товариство економічних свобод», голова ГО «Центр ефективного законодавства», заступник голови «Української аграрної асоціації» у своєму блозі.

За словами експерта, до 2002 року одинадцять тисяч органів місцевого самоврядування розпоряджались землями за межами населених пунктів. Потім десять років землями розпоряджались півтисячі районних адміністрацій. У 2013 році монопольне право на розпорядження державними землями отримало Держземагенство.

«Кожного разу при передачі права розпоряджатись землями "нагору" росли суми хабарів за отримання землі. Принцип простий — на більшій консолідації повноважень легше вибудувати корупційну вертикаль. Чим більше консолідовувались повноваження по розпорядженню землями, тим більше хабарів доводилось заносити "нагору". Як дерибаняться землі? Наше соціалістичне законодавство передбачає цілу купу винятків. Так, можна просто передати землі в оренду без аукціону для ведення фермерства. Вартість оренди землі просто встановлюється чиновником. Це може бути як мінімально дозволені 928 грн на рік за га, так і більш ринкові — 2000+ грн», — повідомив Заблоцький.

 

Також за його словами, можна також передати у власність безоплатно до 2 га в одні руки. Достатньо назбирати лише достатню кількість «щиро бажаючих».

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО