Податок на нерухомість платитимуть майже усі

Міністерство фінансів пропонує змінити систему оподаткування нерухомості. 

Зокрема, згідно з проектом Податкового кодексу, представленого 3 вересня на Національній раді реформ, податком на нерухомість мають обкладатися квартири площею понад 300 кв. м і житлові будинки площею понад 500 кв. м. Ставка податку для таких складе 25 тис. грн на рік. 

 

Крім того, як пише Діло, у проекті Мінфіну пропонується дати можливість місцевим радам встановлювати ставку податку на нерухомість у межах від 0% до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м площі для всіх інших об’єктів житлової нерухомості (у чинному Кодексі — від 0% до 2%). 

 

Крім цього, відомство пропонує скасувати пільги щодо сплати податку для промислових об’єктів і складських приміщень. Ставка податку для них складе до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м площі (на розсуд місцевих рад). 

 

Згідно з розрахунками Міністерства фінансів, кількість об’єктів нерухомості, що підлягають централізованому оподаткуванню, складе близько 349 тис. об’єктів (квартир, будинків), а також 5056 тис. кв. м нежитлової нерухомості. 

 

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року в Україні набрав чинності новий Податковий кодекс, згідно з яким податок на нерухомість платять українці, у яких є “зайва” нерухомість. 

 

Так, “зайвою” площею вважаються квартири загальною площею понад 60 кв. м і приватні будинки площею понад 120 кв. м. Ставка податку становить максимум 2% від мінімальної зарплати за 1 кв. м понад встановлених норм. Розмір ставки встановлюють місцеві ради.

 

Джерело: "Експрес Онлайн"

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО