Ціна долара: який буде курс до кінця року?

Після зимової лихоманки та грошових "щеплень" МВФ курс долара зупинився на позначці 22 гривні і майже не змінюється. Експерти ж зазначають, що про "долар по вісім" залишається лише згадувати.

Наразі Україна отримала новий транш від Міжнародного валютного фонду у розмірі 1,7 мільярдів доларів. Ці гроші підуть на поповнення міжнародних резервів НБУ. Загалом, очільниця Нацбанку Валерія Гонтарева побачила позитивні сигнали в фінансовій ситуації України і очікує відновлення економічного зростання.

Однак МВФ прогнозує майбутнє українській валюті не таке вже і позитивне. За їх розрахунками в 2016 році гривня трошки знеціниться і становитиме понад 24 одиниць за долар. У той же час в проекті Держбюджета середній курс долара планували закласти на рівні 22,5 гривні.

Чи варто очікувати українцям збільшення курсу і чи не доведеться політикам "латати" Держбюджет України наступного року, сайт "24" розпитав у експертів.

Гроші МВФ зараз Україні не так важливі, як півроку тому. Наразі Україна має історичний максимум на єдиному казначейському рахунку. Тому на стабілізацію фінансової системи України вплине не стільки розмір траншу МВФ, скільки сам факт підтримки України, вважає фінансовий аналітик Віталій Шапран.

Зростання курсу долара важке питання. Фонд не дуже перспективно оцінює майбутнє нашої економіки, падіння виробництва на 20%, падіння сільгосппідприємства на 10% в І півріччі. Це не всиляє великого оптимізму. Але ми бачимо, що курс стабілізувався на одній відмітці, міжбанк приходить у нормальний робочий стан. Якщо Національний банк знайде в собі сили відмінити обмеження на валютному ринку в вересні, коли Мінфін домовиться про реструктуризацію, то я вважаю, що у гривні може з’явитись темп до плавного зміцнення, але незначного,
— вважає експерт.

За його словами, прогнози МВФ зазвичай в Україні не збуваються, тому про різницю курсу в майбутньому Держбюджеті поки переживати не варто.

"Зазвичай їх прогнози в нас не відбуваються. Скоріше їх модель у нас не працює, оскільки наша економіка більше залежить від ситуації на експортних ринках. Якщо завтра ситуація на ринку сировини покращиться, то і наша економіка теж покращиться. Або навпаки. Тому фонду важко робити прогнози, тому краще орієнтуватись на наш Мінфін, який в прямому сенсі відчуває ситуацію кінчиками пальців", — пояснює фінансист.

Не розуміє звідки МВФ взяв такий прогноз для гривні і Віктор Лисицький, член Незалежної асоціації банків України.

"Ми вийшли на баланс між тим, що ми купуємо і продаємо за кордоном, тому не має підстав для девальвації. Точніше може девальвувати, але це вже буде штучна девальвація з метою обмеження імпорту та розвитку експорту. Багато країн застосовує курсове регулювання експорту-імпорту у певних випадках, Росія "садить" долар з великою силою. Це така палиця, але її не можна перетворювати на практику", — вважає економіст.

Крім того, він не виключає, що такий курс може бути і тиском на психіку українських політиків: "Краще працюйте над вирішенням питання зараз, щоб не було підвищення курсу потім".

До кінця року курс долару може як зменшитись до 20 гривень, так і зрости до 30 гривень, вважає директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. Це залежить від різних факторів.

Як що Україна вирішить газове питання, то курс буде на рівні 20-23 гривні. Також на курс впливає, чи залишать українці гроші на депозитах. Або як складеться ситуація з експортом. Зараз ціна на метал та зерно падає, і це не дуже сприятливо для України. Тому точний курс спрогнозувати важко. І прогноз МВФ теж більше умовний,
— вважає Охріменко.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО