У Білорусі з'являються шоп-тури за дешевими продуктами в Україну

Услід за мешканцями прикордонних білоруських областей на покупки в Україну часто їздять тепер і жителі Могилевщини. Не тільки з обласного центру і Бобруйська і з райцентрів. Українські ринки ваблять доступними цінами і якістю товару. Відправляються сім'ями, щоб більше привезти.

По місту чимало повідомлень із запрошенням відвідати ринки в Україні. Їдуть в Чернігів, Харків, Хмельницький. Охочих, як кажуть організатори таких шоп-турів, після майже річної перерви стає все більше.

 

"Зрозуміло що це поїздки економ-класу. Їдуть люди здебільшого небагаті, які хочуть купити якісь одяг", — пояснює співробітниця однієї такої організації.

 

"Ціни в Могилеві ви ж знаєте які. Все тут дорожче. Якщо тут одягати сім'ю або підготувати до школи або в дитсадок, то, наприклад, у Хмельницькому це коштуватиме наполовину дешевше, навіть зараз, незважаючи на війну. Одяг, господарські товари, дуже великий вибір тюлей, білизни, килимові вироби — там все дешевше. Людям це подобається. Ну як подобається? Життя змушує".

 

За словами співрозмовниці, учасники шоп-турів переважно купують товар самим собі.

 

"Ну, може, хтось і приторговує. По селах їздять", — зауважує співрозмовниця. — "Але в основному люди для себе купляють. Часто їздять багатодітні сім'ї, щоб одягнутися, взутися".

 

"Ніяких там військових дій немає. Люди живуть абсолютно спокійно. І у Львові все добре. І в Харкові — більш-менш спокійно. З Києва наші екскурсоводи телефонують, пишуть: приїжджайте, все тут тихо, спокійно. На кордоні все ввічливо і коректно. Люди як там торгували, так і торгують. Лише курс нижче, вище".

 

Ті, хто регулярно відвідує ринки українських міст, також відзначають, що там "тихо і спокійно".

 

"Там не страшно", — говорить постійна учасниця шоп-турів в Україну:

 

"Хто каже, що там танки їздять і стріляють, то це все неправда. Стріляють ж на Донбасі, там, де Донецьк. Вони просять приїжджати і не боятися. Що іноді повідомляють у ЗМІ про підрив павільйонів, то вони з цього сміються. Кажуть, не слухайте цього".

 

Співрозмовниця, однак, додає, що у розмовах українців тема війни домінує.

 

"У них простежується нотка страху. Клянуть Росію. Все на Путіна, що він зайняв території, окупував їх".

 

"Ставлення до білорусів", — продовжує співрозмовниця, "відміне". Вони зустрічають білорусів як своїх близьких людей. Це зі мною таке відбувалося. Не з чуток кажу. Відзначають, що ми допомагаємо встановити мир в Україні, що з добром до них, а не з війною".

 

"На кордоні, на білоруській стороні, митники можуть довго оглядати багаж", — нарікає жінка.

 

"Може, у них такий негласний наказ, а може, скучили по роботі, — міркує вона. — Люди, проте, з розумінням ставляться до такого обшуку. Кажуть, що у митників така робота".

 

Невдоволена співрозмовниця обмеженнями для тих, хто вирушає в Україну за покупками.

 

"Я можу їздити туди кожен день, але везти щось звідти — проблема. Я можу привезти товар тільки раз в три місяці. Тому вирушає в поїздку сім'я, щоб щось привезти. Вже, наприклад, шпалери я можу привезти тільки один раз. Нас зараз обмежили, що можна тільки один коляску дитячу провезти за рік, один унітаз, одну ванну. Все там таке в три рази дешевше виходить".

 

"У Москві не візьмеш товар ураздріб за тією ж ціною, що і гуртом. Якщо береш окремо, то ціна буде в три рази дорожче, ніж у нас. В Україні ж інакше".

 

Переклад: Роман Тузяк, "Україна Online"

Джерело: "Радіо Свобода"

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО