Через нову біопаливну котельню у Вінниці «Газпром» недорахувався $450 тис.

Переведення розташованої на території обласної дитячої лікарні котельні з російського газу на біопаливо дозволило Вінниці заощадити близько 1,5 млн гривень, в той же час "Газпром" недорахувався 450 тисяч доларів. 
Як зазначає голова наглядової ради компанії "ВІНТЕА" Володимир Майстришин, котельня "ВІНТЕА" під час минулого опалювального сезону обігрівала 17 підприємств медмістечка деревним паливом, завдяки якому споживачі платили 979 гривень за гігакалорію, що дешевше на 534 гривні за тепло, вироблене з природного газу.
 
Минулого року після погроз Росії припинити подачу газу компанія переобладнала під використання твердого палива котельню, яка знаходилась на території медмістечка. За словами Володимира Майстришина, теплогенеруюче обладнання вводили в експлуатацію, паралельно готуючи документи. Наразі успішно пройдена одна сесія обласної ради, на черзі - ще одне "добро" обласних депутатів, зауважує він.
На додачу, компанія має намір віддавати надлишок енергії у централізовану тепломережу Вінниці. Наразі "ВІНТЕА" звернулась до "Міськтеплокомуненерго" з відповідною заявкою про надання технічних умов. Якщо запрацює прийнята торік постанова "Про стимулювання заміщення природного газу у сфері теплопостачання" (No 293 від 9 липня 2014 р.) і питання вирішиться позитивно, компанія планує поставляти до 10 мегават теплової енергії, якої достатньо для забезпечення мікрорайону Вишенька гарячою водою у літній період, зазначає фахівець. 
За словами Володимира Майстришина, "ВІНТЕА" вже зараз готова запропонувати на 20% менший тариф, ніж платять вінничани. Саме наявність подібних теплогенеруючих компаній дозволить мешканцям Вінниці не тільки вибирати постачальників тепла та гарячої води, а й викличе падіння цін на такі послуги, впевнений експерт. 
Купуючи російський газ по 350-400 доларів за тисячу кубометрів, Україна разом з тим щорічно вивозить близько 6 млн тонн деревного палива, лушпиння соняшника, соломи до Європи, пояснює експерт, зазначаючи, що 2 тонни біопалива вартістю близько 125 доларів можуть замінити тисячу кубометрів газу. 
Втім, Володимир Майстришин впевнений, що незабаром українці зможуть обирати постальників тепла, електроенергії та гарячої води і платити тому, у кого послуги дешевші, а обслуговування - краще. Наразі в Україні вже створюються умови для конкуренції на ринку теплогенерації – процес, хоч і повільно, але пішов, стверджує експерт.
Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО