Гривня на міжбанку оновила історичний мінімум

Курс гривні на міжбанківському валютному ринку в понеділок досяг рівня 21,5 гривні за долар, оновивши історичний мінімум.

Як повідомили дилери комерційних банків, котирування на міжбанку у фінальній частині торгів у понеділок перебували на рівні 21-22 гривні за долар, передає Інтерфакс-Україна.

 

Як повідомлялося, історичний мінімум реального курсу в попередній раз на міжбанку було зафіксовано 17 грудня 2014 року, коли окремі котирування досягали рівня 21 гривні за долар.

 

Дилери відзначають, що курс слабшає через вкрай обмежену пропозицію валюти на тлі значної пропозиції гривні.

 

Крім того, учасники ринку вважали, що стрибок курсу може бути обумовлений загостренням військових дій на сході України і накопиченням попиту на валюту через незбіг робочих днів в Україні та США: 19 січня в США вихідний (день Мартіна Лютера Кінга), 17 січня - в Україні робочий день.

 

Угоди на неформальному валютному ринку в понеділок проходять на рівні близько 21 гривні за долар.

Водночас, за даними Національного банку, середньозважений курс на міжбанку в понеділок до 16:30 досяг лише 15,9853 гривні за долар, тоді як за підсумками торгів у суботу - 15,9138 гривні за долар.

Обсяг ринку в понеділок, за даними НБУ, скоротився до 16:30 до 37 мільйонів доларів з 70 млн доларів в суботу.

 

Реальний курс гривні на міжбанку в 2014 році знизився на 56,4% - з 8,285 гривні за долар до 19 гривні за долар, незважаючи на численні адміністративні обмеження, запроваджені Нацбанком для протидії кризі на валютному ринку.

 

При підготовці проекту держбюджету на 2015 рік уряд України використовував середній курс на рівні 17 гривень за долар, хоча прем'єр-міністр ще наприкінці серпня-2014 заявив, що українська економіка не витримає за девальвації нижче 12 гривень за долар.

 

Міжнародні резерви України впали за минулий рік у 2,7 рази, з 20,416 млрд доларів до 7,533 млрд доларів. Розмір міжнародних резервів знизився до найнижчого за останні 11 років рівня: за підсумками лютого 2004 року вони перевищували 7,63 млрд доларів.

 

Джерело: Економічна правда

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО