Moody's знизило кредитний рейтинг Росії

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинг російських державних облігацій до рівня "Baa3".

Про це повідомляється в прес-релізі агентства, передає "Інтерфакс".

 

"Ваа3" - остання сходинка в лінійці інвестиційних рейтингів. За цією сходинкою йдуть "сміттєві" рейтинги. Агентство також помістило рейтинг російських цінних паперів на перегляд з можливістю подальшого зниження.

 

У повідомленні Moody's наголошується, що аналітики агентства очікують збереження профіциту поточного рахунку РФ у зв'язку зі скороченням імпорту і триваючим відтоком капіталу.

 

Тим не менш, необхідність погашати борги держави, банків і компаній буде скорочувати золотовалютні резерви ЦБ, зазначає Moody's.

 

Ще два великих рейтингових агентства - Fitch Ratings і Standard & Poor's раніше також знизили кредитні рейтинги Росії до останньої інвестиційної щаблі.

 

Провідні агентства також знизили кредитні рейтинги найбільших російських компаній і банків. 16 січня Fitch Ratings знизило рейтинги 30 фінансових організацій РФ, в тому числі таких великих банків, як "Сбербанк", "Газпромбанк", "Зовнішекономбанк" і "Россельхозбанк".

 

Російська економіка знаходиться на межі рецесії на тлі обвалу нафтових котирувань на 50% за останні шість місяців. У зв'язку зі спадом цін на нафту і також санкціями, які не дозволяють компаніям рефінансувати борги, рубль подешевшав до найбільших валют на 47%.

 

Банк Росії підвищив ключову ставку до 17% і був змушений витратити торік на валютні інтервенції близько 88 млрд доларів.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО