Україна відновила імпорт газу з боку Угорщини

В суботу, 10 січня, об 11:00 за київським часом Україна відновила імпортні поставки природного газу з боку Угорщини. Про це повідомила прес-служба ПАТ «Укртрансгаз».

Зазначається, що імпорт газу з цього напрямку найближчим часом планується здійснювати в обсязі 2,7 млн куб. м на добу.

 

В «Укртрансгазі» нагадали, що в 2014 році з боку Угорщини в Україну було поставлено 0,6 млрд куб. м газу.

 

Як повідомлялося, газотранспортний оператор Угорщини FGSZ Ltd в кінці вересня 2014 року заявив про призупинення поставок газу на Україну «з технічних причин до подальшого повідомлення». НАК "Нафтогаз України" пов'язував цю подію з візитом в Будапешт глави ВАТ «Газпром» Олексія Міллера і «газовими переговорами» між Україною і РФ за участю ЄС.

 

«Нафтогаз» підкреслював, що зупинка подачі газу була несподіваною і незрозумілою, тому що між «Укртрансгазом» і FGSZ діє контракт, який регулює потік газу між Україною та Угорщиною в обох напрямках. У той же час НАК уточнювала, що обидва оператора не мають стандартного договору сполуки (interconnection agreement), хоча «Укртрансгаз» неодноразово просив підписати такий договір відповідно до вимог Енергетичного співтовариства.

 

У розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель голова угорського уряду Віктор Орбан в жовтні повідомив, що запуск з 1 січня 2015 року на повну потужність словацько-угорського газопроводу дозволить Угорщині відновити постачання газу в Україну, якщо в цьому буде необхідність.

 

Віктор Орбан зазначив, що Угорщина буде керуватися єдиною загальноєвропейською енергетичною політикою, проте в даний час її пріоритетним завданням є забезпечення власної енергетичної безпеки і заповнення своїх сховищ газу.

 

Як повідомлялося, Україна в 2014 році збільшила імпорт природного газу з Європи в 2,4 рази (на 3 млрд куб. м) порівняно з 2013 роком – до 5,1 млрд куб. м. У тому числі з боку Словаччини було імпортовано 3,6 млрд куб. м, з Польщі - 0,9 млрд куб. м, з Угорщини - 0,6 млрд куб. м.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО