Німеччина погодила з Україною кредит на 500 млн євро

Кошти будуть спрямовані на відновлення інфраструктури в східних областях України.

Спільну заяву між урядом України і федеральним урядом ФРН про надання кредитних гарантій у розмірі 500 млн євро було підписано в середу, 7 січня, у Берліні. 

 

Як повідомили у прес-служба Кабміну, від української сторони заяву підписав міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, з боку Німеччини - державний секретар Федерального міністерства економіки Матіас Махник. 

 

Заяву було підписано під час зустрічі прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з віце-канцлером, міністром економіки і енергетики ФРН Зігманом Габріелем. 

 

Яценюк повідомив, що серед пріоритетів - відновлення інфраструктури в східних областях України. "Кошти будуть спрямовуватися на те, щоб відбудовувати мости, лікарні, залізницю, об'єкти соціальної інфраструктури", - сказав він. 

 

Прем'єр наголосив, що кредит надано на строк до 20 років з дуже низькою процентною ставкою. "Тобто це реальний крок допомоги, який оголосила канцлер (канцлер Німеччини Ангела Меркель) кілька місяців тому, коли була в Україні, і зараз це вже перейшло в практичну реалізацію", - сказав він. 

 

Також Яценюк зазначив, що на рівні двох міністерств будуть проведені всі процедури "щодо того, хто буде отримувати ці кредити". 

 

Як повідомлялося, Яценюк на чолі урядової делегації перебуває з дводенним візитом в Німеччині на запрошення Меркель. 

 

До складу делегації увійшли міністр фінансів України Наталія Яресько, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, міністр закордонних справ Павло Клімкін і голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

 

Джерело: ТСН

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО