Україна заплатила за ще два кораблі вугілля яке "не горить"

Україна заплатила за ще два кораблі з вугіллям з Південноафриканської республіки, про яке в ГПУ заявили, що воно "неякісне не горить у вітчизняних теплоелектростанціях".

 

Про це Українській правді повідомив директор компанії Steel Мont Раджеш Кумар Сарайя.

За його словами, компанія отримала повний розрахунок від української сторони - компанії "Укрінтеренерго" - за п'яте і шосте судно з вугіллям. Як повідомили у Steel Mont Trading, обсяг поставки - 162,15 тис. тонн з 410 тисяч.

 

Разом з тим джерело у Міненерго повідомило Українській правді, що п'яте судно з оплаченим вугіллям вже розвантажено на терміналах "ТІС" (Одеська обл.), а шосте зайде в порт Іллічівська 10 січня. 

 

Ціна за тонну вугілля у даній поставці - 80 доларів (ціна вугілля з попередньої поставки  - трьох суден з ПАР - становила 86 доларів/тонна).

 

При цьому, за даними джерела, "Центренерго" направило на адресу голови Міненерго лист, що претензій за якістю одержуваного вугілля не має.

 

Також, за даними співрозмовника, інформація про поставку в Україну 100 000 вугілля відповідає дійсності, "але до енергетичного вугілля не має ніякого відношення". 

"Росія почала відвантажувати лише кокс", - повідомило джерело.

 

Раніше глава Міненерго Володимир Демчишин заявив, що вугілля "везуть з далекого зарубіжжя", однак не уточнив, що поставка планується з ПАР.

 

Як відомо, Україна і Steelmont підписали контракт на поставку 6 суден з вугіллям з ПАР. Після отримання трьох з них стало відомо, що вугілля "не горить в українських ТЕС" .Про це, зокрема, заявив Генпрокурор Віталій Ярема.

 

За його словами, у Генпрокуратури є докази, що вугілля з ПАР неякісний і не відповідає стандартам, які використовуються на Зміївський, Трипільської та Старобешівської ТЕС, які знаходяться в структурі "Центренерго".

 

У зв'язку із цим чиновникам Держкомпанії "Центренерго" було оголошено підозру  в розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах. 

 

 

Печерський суд м.Києва встановив суму застави для директора "Укрінтеренерго" Володимира Зіневича. Напередодні Зіневич був примусово доставлений до суду, який обрав для нього запобіжний захід на увазі 2 міс. тримання під вартою.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО