Події > СБУ перевірить телеканал "1+1": на яких підставах

СБУ перевірить телеканал "1+1": на яких підставах


18 лютого, 13:50.

У Службі безпеки України організована перевірка одного із найбільших українських телеканалів "1+1". Таку інформацію у розмові із представниками видання "РБК-Україна" надав Михайло Подоляк, радник Офісу президента. СБУ перевірить бенефіціарів телеканалу 1+1.

 

Як пояснює посадовець, СБУ спробує з’ясувати, хто саме здійснює безпосередній вплив на формування інформаційного простору телеканалу. Водночас радник ОПУ підтвердив, що комплексна перевірка телеканалу обов’язково торкнеться бенефіціарів ЗМІ. "Вони [співробітники СБУ — ред. ]повинні перевірити, хто є бенефіціаром, який вплив на управління виявляється, умовно кажучи, який вплив на інформаційну політику з певним пакетом акцій", — зазначив Михайло Подоляк.

 

Цікаво, що, на переконання посадовця, найбільшу загрозу для інформаційної безпеки України під час гібридної з Росією несуть саме телеканали із так званого "пулу Медведчука".

 

Власне, саме їх — "NewsOne", "ZiK" та "Україна 112" — і було нещодавно заблоковано завдяки відповідному рішенню РНБО. Водночас жодних уточнень щодо того, чи пов’язана перевірка "1+1" спецслужбовцями із наявністю частини акцій у власності родини відомого проросійською риторикою політика, голови партії "Опозиційна платформа — за життя" Віктора Медведчука, Подоляк не зробив. Також радник ОПУ заявив, що за "1+1" помічена так звана "гра в політику", хоча це не вибивається зі стандартних дій медіа у середовищі, заповненому конкурентами.


Повернутися назад