Події > У Вінниці встановили рекорд на святкуванні дня української хустки

У Вінниці встановили рекорд на святкуванні дня української хустки


7 грудня, 16:57.

Вперше до святкування Дня української хустки приєдналися заклади культури області.

 

Святкування Всесвітнього дня української хустки на Вінниччині вперше було започатковано у 2019 році вінничанкою, депутатом обласної ради Людмилою Станіславенко.  Цьогоріч організатором заходу виступило управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації.

 

До уваги глядачів було представлено виставки «Жіночий костюм Східного Поділля» від Вінницького обласного краєзнавчого музею. Вінницький обласний центр народної творчості знайомив всіх охочих з виставкою «Традиції народного мистецтва». Кожна з виставок інтерактивна – можливо було не тільки прослухати цікаву розповідь, але і прийняти участь в майстер-класах, які проводили Сергій Бугай (Вінницький обласний центр народної творчості) – молодий дослідник подільських традицій та Юлія Васюк – «Етномайстерня «Коло», яка разом з гуртом «Мокоша» презентувала традиції пов’язування хусток жінок Східного Поділля.

 

Представниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, яка приїхала на святкування для фіксації рекорду, каже – вражена масштабами цього свята.

 

«Сьогодні ми реєструємо рекорд: найбільша кількість жінок, які надягнули українську хустинку впродовж 24 годин. Вражає масштаб цього рекорду, оскільки об’єднані цим флешмобом жінки, які живуть не лише в Україні, а в понад 20 країнах світу. Це ті жінки, які люблять та пишаються свою країною, які з великим задоволенням підхопили цю ідею. І коли ми говоримо про те, що дає нам цей рекорд, це, в першу чергу, популяризація України в світі, її національних традицій. Цінність цього рекорду в тому, що він об’єднує дуже багатьох людей в світі. Через такі креативні ідеї, цікаве їх втілення і відбувається популяризація України. Ми хочемо, щоб Україною пишалися, її цінували, любили і захоплювалися. І це – чудовий приклад того, як це треба робити. Що цікаво, український костюм – дуже колоритний. І ми маємо рекорди, які встановлюються елементами цього костюму. Наприклад, в нас є рекорди з українським намистом», – розповідає Лана Вєтрова.


Повернутися назад