Події > Суспільний мовник отримав попередження від Нацради

Суспільний мовник отримав попередження від Нацради


12 листопада, 16:13.

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення винесла попередження Національній суспільній телерадіокомпанії через відсутність цілодобового мовлення «UА:Культура» та порушення умов ліцензії. Таке рішення регулятор прийняв під час засідання 12 листопада.

 

Моніторинг Нацради зафіксував порушення у мовленні каналу 11 травня та у період із 17 по 23 серпня 2020 року. Адже у цей час канал зменшив загальний обсяг мовлення, а у певні проміжки часу зовсім не мовив, відповідно зменшилась частка національного аудіовізуального продукту.

 

Член правління Суспільного Микола Чернотицький зазначив, що ці порушення пов’язані з неналежним фінансуванням компанії: «Наша сітка програмується на 24 години, канал у такому вигляді мовить у кабельних мережах, і у цей проміжок програмна концепція виконується. Однак, на жаль, ми не маємо змоги через обмежене фінансування мовити 24 години у Т2. Порушення є і ми його визнаємо». Також він додав, що у випадках, коли бюджет НСТУ обрізають до 57%, то у першу чергу компанія витрачає кошти на зарплати та енергоносії, а вже далі йдуть витрати на трансляцію та  виробництво.

 

Члени Нацради наголосили на тому, що порушення зафіксовано і умови однакові для усіх ліцензіатів. Тому проголосували за попередження.


Повернутися назад