Події > У Раді зареєстрували законопроект про легалізацію зброї та боєприпасів

У Раді зареєстрували законопроект про легалізацію зброї та боєприпасів


10 листопада, 16:34.

Ініціаторами законопроекту виступили 44 народних депутатів – від "Слуги народу", "Батьківщини", а також груп "Довіра" та "За майбутнє".

 

Станом на 10:30 10 листопада документ перебуває на розгляді керівництва.

 

За інформацією одного з ініціаторів законопроекту, народного депутата від "Слуги народу" Ігора Фріса, документ передбачає, зокрема, дозвіл на короткоствольну нарізну зброю, тоді як зараз носіння – заборонене.

 

"Потрібен час, щоб зрозуміти готовність до цього суспільства. А далі – крок за кроком", – зауважив він.

 

Фріс нагадав, що сьогодні Україна – єдина держава в Європі, де відсутнє законодавче регулювання обігу цивільної вогнепальної зброї.

 

"За даними МВС, українці легально володіють вогнепальною зброєю у загальній кількості близько 1,3 млн одиниць. Незважаючи на таку значну кількість вогнепальної зброї в обігу, ці правовідносини в країні досі не врегульовані жодним законом", – уточнив він.

 

Окрім того, на своєму сайті Фріс розповів більше подробиць про цю законодавчу ініціативу.

 

Зазначається, що проект закону:

 

1. Врегулює забезпечення права громадян на особистий захист свого життя та здоров'я, а також життя та здоров'я навколишніх від злочинних посягань за допомогою цивільної вогнепальної зброї.

 

2. Приведе існуюче нормативне регулювання в питанні обігу цивільної вогнепальної зброї у відповідність до норм Конституції України. 

 

"Сьогодні обіг цивільної вогнепальної зброї законодавчо врегульовано спеціальними законами у всіх країнах Європи та у більшості пострадянських країн. Поряд з цим, Україна – єдина держава в Європі, де відсутнє законодавче регулювання обігу цивільної вогнепальної зброї. Однак українці легально володіють вогнепальною зброєю у загальній кількості близько 1,3 млн одиниць. Незважаючи на таку значну кількість вогнепальної зброї в обігу, ці правовідносини в країні досі не врегульовані жодним законом. Натомість питання, пов’язані з обігом цивільної зброї, регулюються нормативними актами, які дублюють радянське законодавство", – розповів Фріс.

 

Він додав також, що нині в Україні досі відсутній єдиний державний реєстр власників зброї, а також немає будь-якої класифікації сучасної зброї.

 

Це, за його словами, призводить до вільного трактування і неузгодженості, та створює підґрунтя для зростання корупції у цій сфері.

 

Згідно з інформацією нардепа, розроблений законопроект регулює відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

 

Він, зокрема, встановлює категорії цивільної вогнепальної зброї:

 

А – автоматична вогнепальна зброя; 

В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична); 

С – короткоствольна вогнепальна зброя;

D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;

Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

 

Окрім того, за аналогією з посвідченням водія, запроваджується посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник посвідчення. 

 

Також на кожну одиницю зброї впроваджується технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

 

Уточнюється, що право на отримання посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни України які:

 

- не мають медичних протипоказань;

- не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);

- не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 17219, 17220, 173, 1732, 1733, 174, 1831, 1843, 185, 186, 1868, 187, 190-1956, 203, 2031, 2041, 2042-2044 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Законопроектом запроваджуються:

 

–  Обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

 

–  Єдиний державний реєстр цивільної зброї (і встановлюються засади його ведення).

 

–  Курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

 

Насамкінець, документом визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.


Повернутися назад