События > В Україні запустять незакодовані версії супутникових телеканалів

В Україні запустять незакодовані версії супутникових телеканалів


28 февраля, 21:03.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з керівництвом провідних українських медіагруп та узгодив до 16 березня забезпечити запуск незакодованих супутникових міжнародних версій головних українських телеканалів

 

Глава держави наголосив, що внаслідок кодування сигналу з 29 січня не всі українці можуть вільно переглядати понад 20 головних телеканалів.

 

"Ми маємо не просто безліч листів і тисячі дзвінків у Офіс президента з тим, що українці не можуть отримати цей сигнал через кодування і не мають можливості дивитися українські телеканали. Особливо це стосується регіону вздовж контактної лінії та тимчасово окупованих територій", – заявив Зеленський.

 

Він додав, що через кодування каналів альтернативою їм в ОРДЛО стало російське телебачення.

 

"Ми приїхали туди, побачили, що і російське радіомовлення, і телебачення є не лише на тимчасово окупованих територіях. Воно має дуже потужний сигнал і на контрольованих територіях. Крім того, тоді вони "глушили" наш сигнал військовою апаратурою. А зараз, мені здається, навіть не потрібно використовувати технічні засоби та гроші, щоб глушити, – ви самі відключилися", – обурився президент.

 

Володимир Зеленський зазначив, що Рада національної безпеки і оборони України має можливість запровадити мораторій на кодування супутникового сигналу телеканалів, але це не вирішить усього спектру проблем.

 

"Ми хочемо зараз знайти вихід із цієї ситуації. У нас завдання дуже просте: щоб люди мали можливість дивитися саме українське телебачення, особливо на тих територіях, до яких ми зараз не маємо іншого доступу, крім інформаційного", – зауважив він.


Вернуться назад