События > Рада хоче скасувати міжнародні закупівлі ліків

Рада хоче скасувати міжнародні закупівлі ліків


10 сентября, 16:59.

Під час розгляду законопроекту жодного разу не озвучили те, що він скасовує закупівлі ліків через міжнародні організації.

 

У першому читанні ухвалили законопроект № 1076 "Про внесення змін до Закону україни "Про публічні закупівлі та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель".  

 

"ЗА" проголосували 351 народних обранців. Законопроект внесли в Раду 7 нардепів "Слуги народу": Роксолана Підласа, Олена Шуляк, Віталій Безгін, Дмитро Костюк, Валерій Стернійчук, Андрій Клочко, Павло Фролов. 

 

Варто зазначити, що під час розгляду законопроекту жодного разу не озвучили те, що він скасовує закупівлі ліків через міжнародні організації. 

 

Проти ухвалення документу виступили пацієнтські організації "Пацієнти України" та "100% Життя". 

 

"Якщо законопроект проголосують у такій редакції, він загрожує здоров’ю та життю сотень тяжко хворих українців, серед яких — діти, адже він позбавляє українців доступу до рятівних ліків, а також до вакцин", — наголосила Інна Іваненко, виконавча директорка БФ "Пацієнти УКраїни". 

 

Вона пояснила, що наприкінці закону "Про публічні закупівлі…" були виключення, які дозволяли закупівлі через міжнародні організації МОЗу та оборонній сфері. А в редакції, яку щойно ухвалила Рада, виключили МОЗ і залишили лише оборонну сферу, бо у цій редакції нема продовження механізму закупівель ліків через міжнародні організації.


Вернуться назад