События > В Україні можуть посилити покарання за злом автомобіля

В Україні можуть посилити покарання за злом автомобіля


2 октября, 16:02.

Верховна рада України розгляне зміни до Кримінального кодексу, якими пропонується посилити  відповідальність для крадіїв майна та викрадачів автомобілів. Про це повідомив народний депутат Антон Геращенко.

 

За його словами законопроект №8184  має встановити відповідальність за злом автомобіля або житла з використанням електронного пристрою. Адже, наразі, у Кримінальному кодексі відсутня кваліфікація такої складності злочину.

 

“Справа в тому, що є різна складність злому авто. В одному випадку, коли автомобіль стоїть відкритий, а у другому використовують спеціальні електронні пристрої. Наразі вони не є у нас визначені законодавчо: що це таке. Коли ловлять людину, яка зробила злом автомобіля цим електронним сканером,  то це не враховується як кримінальне карне діяння, отягуюче використанням електронних систем.  Тому, ми вводимо в законодавстві поняття електронних систем, вводимо нову кваліфікуючу ознаку”, – повідомив Геращенко.

 

За його словами, ухвалення змін до Кримінального кодексу дозволить слідчим та прокурорам встановлювати відповідальність за злочини. Так згідно тексту законопроекту  №8184 за незаконне заволодіння транспортним засобом  як і раніше встановлено покарання у вигляді штрафу, обмеження волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. В разі використання електронного пристрою, покарання буде для грабіжників чи викрадачів майна та автомобілів пропонують посилити.

 

“Незаконне заволодіння транспортним засобом із застосуванням електронного пристрою для прихованого втручання в роботу технічних систем охорони караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої”, – йдеться у тексті законопроекту.


Вернуться назад