В Україні може з'явитися свій Нью-Йорк

Парламентський комітет із питань організації державної влади підтримав перейменування селища Новгородське у Донецькій області на Нью-Йорк. Члени комітету мають розробити та передати на розгляд Верховної Ради проєкт постанови.

 

Відповідне рішення на засіданні комітету 3 лютого схвалили 18 депутатів.

 

Голова комітету Андрій Клочко перед голосуванням сказав, що селище буде «економічним дивом» й Україна може «залучати інвесторів на географічну назву».

 

Члени комітету тепер мають розробити та внести на розгляд Верховної Ради проєкт постанови про перейменування. Вони також рекомендуватимуть підтримати постанову в сесійній залі.

 

Перейменувати Новгородське на Нью-Йорк намагалися ще у 2017 році депутати минулого скликання, але у 2019 році проєкт відкликали. Необхідність перейменування пояснювали тим, що це історична назва селища.

 

Назва Нью-Йорк офіційно з'явилася на військових картах у 1846 році, а у списки населених пунктів Єкатеринославської губернії село Нью-Йорк внесли ще у 1859 році, йдеться у пояснювальній записці. На початку 20 століття у селищі працювала жіноча гімназія, школа для бідних, семирічна школа, сільрада.

 

Натомість перейменували селище на Новгородське за часів Радянського Союзу у 1951 році. Наразі селище розташоване неподалік лінії фронту на Донбасі, там є залізнична станція «Фенольна». Коли парламент розглядатиме перейменування — поки невідомо.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО