В Україні створили Бюро економічної безпеки

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт № 3087-д про створення в Україні нового державного органу – Бюро економічної безпеки (БЕБ). Відповідний документ підтримали 242 народних депутати.

 

Навіщо потрібно це Бюро

Зараз в Україні розслідуванням економічних злочинівзаймається податкова міліція, Служба безпеки України та Національна поліція. Автори законопроєкту зазначають, що тільки в 2019 році було зареєстровано 1287 кримінальних проваджень за ухилення від сплати податків, з яких лише по 18 були вироки.

 

"Така статистика свідчить про недостатньо ефективну роботу насамперед податкової міліції у розслідуванні економічних злочинів, необхідність звільнити правоохоронні органи від невластивих їм функцій і відокремити правоохоронну функцію від сервісної функції податкової", – йдеться в пояснювальній записці.

 

Чим буде займатися Бюро економічної безпеки

Податкову міліцію буде ліквідовано, а БЕБ буде виконувати такі завдання:

 

  • запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних злочинів, віднесених законом до його підслідності (економічні злочини);
  • розшук осіб, які підозрюються в економічних злочинах;
  • протидія кримінальним правопорушенням, які сприяють тінізації економіки, витоку капіталу;
  • протидія явищам, які уповільнюють темпи економічного зростання і загрожують національним інтересам у сфері економіки;
  • збір та аналіз інформації щодо економічної злочинності, визначення способів запобігання їх виникненню у майбутньому.

 

Директор Бюро призначається президентом України після відповідного подання комісії з проведення конкурсу на цю посаду. Звільняє його теж глава держави.

 

Керувати відомством може особа, не молодша 35 років з вищою юридичною освітою і досвідом роботи в цій сфері не менше 10 років. Термін перебування на посаді – 5 років, не більше двох термінів поспіль.

 

Щоб уникнути колапсу в системі, передбачено перехідний період. Кримінальні провадження передадуть Генеральній прокуратурі. Коли у штаті БЕБ буде 30% працівників – справи перейдуть до нього.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО