Український паспорт обігнав у рейтингу російський

Україна трохи піднялася в міжнародному рейтингу паспортів, посівши за станом на 5 січня 2021 року 41-е місце. Українці зараз можуть не оформляти візи для поїздок в 130 країн світу. Це стільки ж, скільки у держави Вануату в Океанії. У 2020-му, для порівняння, Україна посідала 43-е місце з показником з 128 країн.

 

Про це свідчать дані Henley & Partners.

 

Всього в рейтингу 110 країн. Місце України – найвище серед країн СНД. Росія, наприклад, займає 50-е з показником в 116 країн. За за останні 10 років Україна істотного поліпшила позиції в Індексі. Так, в 2010 році українці могли їздити без віз в 64 країни.

 

Лідерство за кількістю країн, доступних для безвізового відвідування (191), як і раніше утримує Японія. Вона знаходиться на першій сходинці рейтингу вже третій рік. Друге місце посідає Сінгапур (190), а третє ділять Південна Корея і Німеччина (по 189).

 

При цьому на ситуацію серйозно впливає пандемія. Наприклад, США і Велика Британія формально займають 7-е місце з показником в 185 безвізових країн, а на практиці американці можуть відвідати без візи менше 75 напрямків, а британці – менш 70. Це пов'язано з карантинними обмеженнями.

 

Українці через карантинні обмеження по факту можуть вільно їздити приблизно в 50 країн.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО