Українські медики розробили ПЛР-тест, що визначає коронавірус і грип

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики розробили комбінований ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі людини одразу трьох вірусів – SARS-CoV-2 (коронавірусу) та штамів А і В вірусу грипу.

 

Про це повідомили у пресслужбі Інституту.

 

Зазначається, що тривалість проведення тесту – близько 6 годин.

 

«Нові ПЛР-тести перевірено на зразках від хворих, які булі передані Центром громадського здоров’я в м. Києві. Тим часом вчені нашого Інституту завершують розробку тесту, який дозволить в процесі одного аналізу визначити наявність в організмі людини відразу п’яти вірусів, зокрема, дуже підступних щодо дітей – риновірусу та кору», – сказав директор ІМБіГ академік Михайло Тукало.

 

Читайте також: Еко-ялинки, дерев’яні вертепи та льняні скатертини: 8 українських брендів декору до Нового року

 

Повідомляється також, що у січні 2020 р. Інститут молекулярної біології та генетики першим в Україні розробив та сертифікував тест-системи для діагностики коронавірусу. Цю роботу було здійснено на замовлення РНБО України.

 

Гаголошується, що першого в хворого на ковід в Україні виявили на початку березня 2020 р. завдяки тестам ІМБіГ. Відтак ІМБіГ передав 600 тест-реакцій в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров’я МОЗ у Києві.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО