Українське місто очолило світовий інтеркультурний рейтинг

Місто Мелітополь Запорізької області очолило світовий інтеркультурний рейтинг. Дані про це розміщені на сайті Офісу ради Європи.

 

Загалом завдання індексу оцінити те, наскільки в місті представлені різні культури. Також ICC-Index бере до уваги спільні заходи, що проводяться культурними общинами. В Мелітополі, як розповіла Суспільному представниця Єврейської общини Анна Стаценко, регулярно відбуваються конференції, святкування, недільні школи та інші активності, які покликанні ознайомити представників різних культур між собою: "Ми регулярно проводили заходи. Щоправда в 2020 році через пандемію довелось зменшити кількість активностей. Але тим не менше спілкування між культурами в Мелітополі дуже сильне".

 

За словами Анни Стаценко, індекс інтеркультурності високо оцінив старання мелітопольців. З 2008 року представники громадських організацій почали співпрацювати з європейськими для покращення своїх показників. Вони відвідували семінари у різних містах України і вчились організовувати інтеркультурність у своєму місті.

 

В результаті за ICC-Index Мелітополь набрав 95 балів із можливих 100. На другому місці з показником 95 швейцарське місто Невшатель. Рейтинг щороку оновлюється, тому кожного року лідер може змінюватися.

 

Що відомо

Згідно з переписом населення (2001 р.), у місті мешкають представники 96 етнічних спільнот. Найбільшу етнічну групу складають українці – 57% (88 453 особи). Другою найбільшою етнічною групою, за результатами останнього перепису (2001 р.), складають росіяни (62358 осіб). Інші етнічні групи – болгари (2908 чоловік); татари (1323 особи); білоруси (1212 чол.); роми (369 осіб); вірмени (430 осіб); євреї (479 осіб); німці (326 осіб); азербайджанці (280 осіб); кримські татари (255 чоловік); поляки (184 особи); молдавани (197 осіб); албанці (62358 осіб); грузини (133 особи).

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО