Купи корову і жени спокійно самогон: навіщо законодавці хочуть поєднати два непоєднувані продукти

Українські законодавці пішли шляхом Швейцарії, де в одному з кантонів вдалося наростити молочку  через  легалізацію дистиляту.

 

Купи корову і жени спокійно самогон. Законодавці хочуть легалізувати  продаж міцних напоїв домашнього виробництва, але для цього треба мати корову. Може, і не одну. Паралельно із самогоном, доведеться продавати і молоко.

 

Багатовікова історія  боротьби із  самогоноварінням показала свою неефективість. То ж самогон для власного вжитку  - законодавці  нарешті хочуть звільнити  від штрафів.  А  -  на продаж -  узаконити за рахунок  молока.

 

На 150 літрів  самогонну  потрібно здати тонну молока. Корова в  середньому  на добу  дає тридцять літрів.  За місяць   виходить майже тонна. Хочете поставити самогоноваріння на конвеєр  і продавати більше -   доведеться завести -  не  одну корову. 

 

Читайте також:

"Атомна" горілка: під Чорнобилем збираються гнати крафтовий самогон

 

На  дві тисячі населення  Абазівки, де й розташований  музей самогону та пива -   не більше  десятка корів.

 

Раніша  Ірина  Калініна   взагалі тримала трьох. Товар розходиться на ура. А Василь  Кожан  не лише  власник  музею.  Він   крафтовик.   Має  невелику   броварню. Каже,  що  через карантин  -  зявилися залишки пива.  Їх би  перегнати  у віскі, але  не може. 

 

"Дуже гостро стоїть питання, щоб узаконити виробництво", - говорить він.

 

Вимоги  до крафтовиків міцних напоїв  нині такі ж, як і  до великих  спиртозаводів - каже Василь Кожан.  Але спрощення  правил гри за рахунок корів підприємець не розуміє.

 

"Кожна людина повинна займатися своєю справою, якщо я буду займатися вирощуванням великої рогатої худоби - корів - і займатися виробництвом пива і міцних напоїв, то в мене просто не вистачить часу", - зазначає підприємець.

 

У селі, де самогон раніше  був твердою валютою, яка нині, щоправда, знецінилася  - тільки й балачок про нову ініціативу.

 

Споживачі  молочки Ірини Калініної  - її  ж  односельці.  Але жоден не хоче тримати  корову.  Продукція дешева, а  роботи справді багато.

 

Вітчизняні молокозаводи взагалі  не дозавантажені.  Саме, щоб урятувати цю  галузь і намагаються  поєднати  молоко із самогоном.

 

"От самогоноваріння для таких домогосподарств, які мають корів, має стати тим додатковим доходом, який перекриє можливі збитки, або низку прибутковість вироблення молочних продуктів. Людина, яка знає технологічно, як гнати самогон, я думаю, що вона так само може системотехнічно опрацювати  процес, як обслуговувати корову", - зазначає Галина  Третьякова , співавторка законопроєкту.

 

Українські законодавці пішли шляхом Швейцарії, де в одному з кантонів вдалося наростити молочку  через  легалізацію дистиляту.

 

"Подібний досвід до речі, як це не виглядає смішно, існує. Україна має трохи іншу специфіку. Я не думаю, що це спрацює в українських реаліях", - зазначає економіст Олег Пендзин.

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО