Прип'ять планують внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Міністерство культури, молоді та спорту працює над визнанням Прип’яті у Чорнобильській зоні відчуження пам’ятником Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

«Дуже багато запитів, що це і культурна спадщина, і природна спадщина, і ми повинні якимось чином законсервувати, зберегти те, що є, щоб така трагедія, яка сталася, не повторювалася, і в той же час щоб це місце стало меморативним», – заявила заступник міністра культури, молоді та спорту з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко.

 

Вона зазначила, що важливо правильно сформувати досьє об’єкта і визначити критерії, за якими Прип’ять зможуть включити до списку ЮНЕСКО. Зараз ці правила суворіші.

 

«Ми знаємо, що ЮНЕСКО завжди вимагає дуже чіткі параметри, за якими пам’ятник вноситься або не вноситься, і дуже важливо спочатку всередині опрацювати всі деталі. Або це пам’ятник культури, або це пам’ятник природи, або це пам’ятник, пов’язаний з антропогенним фактором, катастрофою, тобто яким чином нам робити акцент в досьє. Яким чином буде потім утримуватись ця територія», – пояснила заступник міністра.

 

За словами Фоменко, внесення в список ЮНЕСКО передбачає зобов’язання для держави щодо утримання об’єкту, його буферних зон, управління і фінансування. Робота над досьє Прип’яті – це робота вчених і експертів, резюмувала вона.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"
Какого цвета ваше имя
Дата: 06.04.2020 10:03


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО