Верховна Рада розгляне законопроект щодо протидії знущанням над тваринами

Парламент 16 січня має розглянути законопроект щодо протидії живодерам.

Верховна Рада 16 січня під час свого пленарного засідання має розглянути законопроект, яким посилюється захист тварин від живодерів.

 

Так, 30 жовтня 2019 року у Верховній Раді народні депутати від партії «Слуга народу» Олександр Маріковський, Юлія Овчинникова, Олег Бондаренко та інші зареєстрували законопроект №2351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу».

 

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олександр Маріковський зауважив, що раніше Україна ратифікувала міжнародну Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, але «за 5 наступних років її норми не були імплементовані в українське законодавство».

 

Народний депутат також підкреслив: «У нас є ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення про покарання за жорстоке поводження з тваринами, але вона практично не діє. Це пояснюється тим, що дана норма закону не узгоджена з іншими нормативно-правовими документами. До цього часу за знищення видів рослин і тварин або їхнього середовища, яке охороняється, зокрема, і міжнародними конвенціями, котрі Україна ратифікувала, не передбачена навіть сувора адміністративна відповідальність».

 

У разі ухвалення законопроекту в Україні, зокрема, буде введено адміністративну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами з 16 років, а також кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами з 14 років.

 

«Сьогодні у порядку денному на вечірньому засіданні один із важливих зоозахисних законопроектів №2351. Матеріали роздано депутатам, чекаємо на підтримку.

 

2351 ЗАБОРОНЯЄ:

 

— Евтаназію як метод регулювання чисельності безпритульних тварин.

За останніх 5 років комунальними підприємствами під виглядом евтаназії було знищено 50-75 тисяч безпритульних собак та котів.

— Контрабанду диких тварин.

За останніх 10 років до арабських країн контрабандою вивезено 500 тисяч птахів, також незаконно масово вивозяться рідкісні метелики, змії, рослини.

— Фотографування з дикими тваринами в населених пунктах.

В літні місяці на узбережжі Чорного та Азовського морів приватними фотографами незаконно утримується біля 500 рідкісних хижих птахів, сов, а також крокодилів, мавп, черепах, змій. Навіть на Хрещатику біля Пасажу зараз жорстоко експлуатують 2-5 мавп, яких, скоріше за все, було придбано контрабандно.

— Пропаганду жорстокого поводження з тваринами.

— Бити, вбивати, труїти і калічити безпритульних тварин.

— Жебракувати з тваринами.

— Утримання диких великих тварин у закладах громадського харчування та інших не пристосованих для цього місцях.

— Замуровування тварин в підвальних приміщеннях.

— Залишати тварин в салоні автомобіля при температурі навколишнього середовища віщій ніж +20 та нижчій ніж -5.

 

ПІДСИЛЮЄ:

 

— Кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

— Заходи боротьби з браконьєрством.

— Права місцевих рад з питань захисту тварин від жорстокого поводження.

 

ВДОСКОНАЛЮЄ:

 

— Правила поводження з тваринами в сільському господарстві, скотарстві та при отриманні продукції тваринного походження.

 

ВВОДИТЬ:

 

— Адміністративну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами з 16 років;

— Кримінальну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами з 14 років;

— Можливість тимчасового вилучення тварин (у випадках жорстокого поводження з тваринами) поліцією до розгляду справи у суді;

— Конфіскацію тварин у випадках жорстокого поводження;

— Позбавлення права особи, яка вчинила жорстоке поводження з твариною, утримувати тварин протягом 5 років;

— Обов’язок проведення експертизи для встановлення причин смерті тварини», — зауважив Олександр Маріковський на своїй сторінці у Фейсбуці.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"
О пользе секса
Дата: 30.03.2020 07:59


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО