В Україні відтермінували штрафи за водіння у нетверезому стані

Впровадження нових покарань за їзду в нетверезому стані відтерміноване. Замість першого січня, як планувалось від початку, нові санкції наберуть чинності першого липня нинішнього року.

 

Законопроект про нові покарання для водіїв напідпитку Верховна Рада ухвалила ще у 2018 році, а президент підписав його у квітні минулого року. Запрацювати новий закон мав з першого січня 2020 року, але в Офісі президента вирішили перенести його впровадження на перше липня. Це відтермінування пояснюють тим, що правоохоронна система ще не готова до нових покарань для нетверезих водіїв.

 

“Перенесення допоможе уникнути ризиків виникнення проблем у правотворчості і правозастосуванні, а відповідним органам кримінальної юстиції дозволить належним чином підготуватися до впровадження змін”, - роз'яснює Офіс президента.

 

За словами експертів, причина відтермінування — суто процесуальна. Згідно із новим законом суд повинен розглянути справу про їзду напідпитку за десять днів, а українська судова система до цього ще не готова, оскільки судам потрібен час для того, щоб розібратись в усіх деталях.

 

Варто зазначити, що нова система покарань передбачає, зокрема, кримінальну відповідальність для водіїв, які стали винуватцями ДТП, перебуваючи за кермом у нетверезому стані. Також кримінальна відповідальність передбачена за передачу керування автомобілем людині у нетверезому стані.

 

Кримінальна відповідальність за скоєння “п’яного” ДТП передбачена також у Франції та США — там вона наступає, якщо в ДТП загинули люди.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"
Какого цвета ваше имя
Дата: 06.04.2020 10:03


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО