В Україні введуть нові штрафи за руйнування архітектурних пам'яток

Цього року Верховна Рада повинна прийняти у другому читанні законопроект №8202 «Про внесення змін у деякі закони України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини». Згідно з новими поправками штрафи зростуть у сотні разів. Про це розповів Олександр Никоряк, директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА. У повідомленні наголошується, що законопроект розробляли кілька років фахівці КМДА.

 

Торік його в першому читанні підтримала Верховна Рада VIII скликання. Нові зміни в законодавство з охорони культурної спадщини вводять великі штрафи за руйнування та неналежний догляд за історичними пам'ятками. Так якщо зараз штраф за руйнування старовинного будинку становить суму 1 700 гривень, то після прийняття поправок власнику доведеться викласти від 500 тисяч до мільйона гривень.

 

«Ми пропонуємо зробити штраф за руйнування не тільки однаковим для фізичних і юридичних осіб, а ще й збільшити його в рази – до рівня, коли власникам історичних будівель вже буде невигідно доводити їх до руйнування в надії на будівництво чергової багатоповерхівки, відбуваючись смішним для них штрафом в 1700 гривень. Передбачено і впровадження ряду нових штрафів. Сподіваємося, що не опустять правку щодо можливості застосування фінансових санкцій та до тільки виявлених об'єктів охорони культспадщини, прирівнявши таким чином до будинків зі статусом пам'ятки», – поділився Никоряк.

 

Зараз ведеться активна робота до прийняття нових правил. За словами Никоряка, законопроект вже підтримали на комітеті, тому у КМДА сподіваються на його прийняття Верховною Радою вже у найближчі місяці.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО