В Україні оприлюднили секретні архіви по Чорнобилю

Архівні документи, які до недавнього часу зберігалися під грифом" секретно, нарешті оприлюднили. У довідці йдеться про реальний рівень радіації.

 

У Києві зі студентами і туристами регулярно проводили "роз'яснювальну роботу". Це призводило до того, що британські студенти, що зібралися було їхати з Києва, несподівано приймали рішення залишитися, а в групах іноземців, які приїхали вивчати російську мову, посіяні сумніви щодо необхідності покинути місто, хоча посольства і повідомлення в західних ЗМІ рекомендували зворотне. 

 

Багато студенти-мусульмани, які навчалися у Києві в основному на технічних спеціальностях, вважали, що аварія на ЧАЕС – це "кара господня". У донесенні від 30 травня можна прочитати, як відгукувався про аварії студент Київського інженерно-будівельного інституту з Лівану Ходр Джабер: "Це зробив бог, покаравший комуністів".

 

Викладачів і студентів змушували замовкнути, прали написи на стінах, збирали листівки, які в той час кияни залишали на вулицях, прагнучи розповісти іншим, що відбувається. Протидіяли в тому числі роботі журналістів зарубіжних видань, які збирали правду про Чорнобиль, їх не пускали знімати в зону відчуження.

 

"В документах є підтвердження того, як сильно опікали агенти КДБ знімальну групу телеканалу CBS, як вони забороняли співробітникам американського посольства взяти проби ґрунту в Києві і в зоні відчуження, щоб зрозуміти справжній рівень радіаційного забруднення. Прикладів дуже багато. Існували методички, в яких говорилося, про що можна говорити з зарубіжними журналістами або вченими з-за кордону. В цих розмовах потрібно було нав'язувати думку про те, що причиною вибуху на ЧАЕС були помилки персоналу, а не техніки або обладнання. Це було головною думкою, яку співробітникам КДБ потрібно було доносити до людей", – розповідає Олег Бажан.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО