Томос виставили "на продаж"

Українці можуть стати власниками історичного документу про надання УПЦ автокефалії - Томосу, адже тепер його копії можна придбати в релігійних магазинах. 

 

Про це повідомив клірик трапезного храму Софія Київська, священик Православної церкви України Іван Сидор.

 

"Через кілька тижнів, десь місяць пройшов, як був наданий Томос Православної церкви України, були зроблені точні копії. Це копія оригінального тексту, а також копія, перекладена на українську мову, щоб люди могли не тільки дивитися, але і читаючи могли розуміти, що там написано. Про точну кількість важко говорити. Мова йде про кілька тисяч копій, я думаю, близько п'яти тисяч", - каже отець Іоанн.

 

 

За його словами, ці копії Томосу набагато менші за оригінал. Зроблено це для зручності читання і зберігання. Адже основна їх мета - щоб у кожному українському храмі був Томос.

 

"Священики, які мають бажання отримати цю копію Томосу, приїжджають до свого єпархіальному управлінню, пишуть прохання на те, що вони хочуть отримати таку копію, копію видають", — додає Іван Сидор.


Він стверджує, що копії доленосного для України документа також можна придбати в релігійних кіосках:

 

"Я знаю, у деяких церковних крамницях вони вже були в продажу... і основна мета — це щоб Томос був у кожному будинку і храмі. Наприклад, на території Михайлівського Золотоверхого монастиря є церковна лавка, і я бачив, що їх продавали".

Нагадаємо,  почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідовано після створення об'єднаної церкви.

 

Про це він заявив в ефірі одного з телеканалів.

 

Зокрема, Філарет розповів, що Київський патріархат, який відповідно до умови Вселенського патріарха Варфоломія повинен був саморозпуститись, досі існує. Більше того він розповів, що прийняти рішення про ліквідацію такої структури може лише він.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО