В Україні пропонують штрафуівти за фейки

У Раді зареєстровано законопроект №10139 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації”.

Автором законодавчої ініціативи виступив народний депутат із фракції “Народний фронт” Ігор Лапін.

 

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею, запровадивши кримінальну відповідальність за поширення у ЗМІ та мережі Інтернет недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність інших людей. Такі дії можуть каратися штрафом до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн) або громадськими роботами на строк до 80 годин, або ж виправними роботами на строк до одного року.

 

Водночас штраф від п'ятисот до тисячі НМДГ (8500 до 17000 грн) або громадські роботи на строк до 120 годин або виправні роботи на строк до одного року можуть загрожувати порушникам у випадку, якщо поширення недостовірних відомостей поєднується з обвинуваченням у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину або вчинені під час виборчого процесу відносно кандидатів у депутати, членів партій і кандидатів на посаду Президента України.

 

Умисне поширення у ЗМІ та інтернеті завідомо недостовірних відомостей пропонується карати штрафом від тисячі до двох тисяч НМДГ (від 17000 до 34000 грн) або громадськими роботами на строк до 170 годин або виправними роботами на строк до двох років. Якщо ж ці дії поєднуються з обвинуваченням у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину або вчинені під час виборчого процесу, то штраф може становити від двох тисяч до трьох тисяч НМДГ (від 34000 до 51000 грн) або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років.

 

При цьому підставою для звільнення від кримінальної відповідальності передбачено спростування порушником відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи, або ж видалення їх із мережі.

 

Внесення змін до Цивільного кодексу передбачає, що суд може заборонити (припинити) розповсюдження недостовірної інформації шляхом її видалення з відповідного ресурсу в інтернеті, якщо її поширення порушило особисте немайнове право людини.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО