Справа про Томос: Конституційний суд поставив крапку

Конституційний Суд України відмовився відкривати провадження про незаконність звернення Верховної Ради до Вселенського патріарха щодо надання Томосу ПЦУ. Відповідний запит раніше подали у КС депутати-опоблоківці.

 

В ухвалі Конституційного Суду вказується, що він має повноваження розглядати лише ті питання, які йому підвідомчі згідно з положеннями статті 150 Конституції України та статті 7 Закону України «Про Конституційний Суд України». А питання, щодо яких до нього звернулися, мають політичний характер та повинні бути вирішені в межах компетенції та політичної доцільності відповідних органів державної влади.

 

Нагадаємо, у груудні 2018 47 народних депутатів направили у КС запит, чи є конституційною постанова Верховної Ради, у якій парламент звернувся до Вселенського Патріарха з проханням про Томос.

 

5 січня делегація Православної церкви України прибула до Стамбулу для отримання з рук Варфоломія томосу про автокефалію. Ієромонах Лука привіз до Константинополя текст-оригінал Томосу про надання автокефалії ПЦУ. Даний документ і вручили Предстоятелю ПЦУ Митрополиту Київському Єпіфанію 6 січня 2019 року після Божественної літургії в Константинополі. Вселенський патріарх підписав Томос про автокефалію української церкви. Документом визнається, що українська церква є рівною серед інших 14 помісних православних церков. Також було оприлюднено текст Томосу, де окреслено права та обов’язки церкви та обґрунтовано її автокефалію.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО